Bu kabus gündüz görülüyor!

Ayin / Hereditary’in yönetmeninden gündüz kabusu yaşatan film: Ritüel!


İlk filmi “Hereditary” ile çığır açan Ari Aster’in merakla beklenen yeni filmi “Ritüel / Midsommar” 26 Temmuz’da vizyona giriyor.

ABD sinemalarında sergilediği güçlü performansın yanında birçok yayın organı tarafından yılın korku filmi olarak nitelenen film, seyirciyi bir gündüz kabusunun içine hapsediyor. Başrollerde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh’a Jack Reynor (Macbeth, Sing Street, On the Basis of Sex) ve Will Poulter (The Maze Runner, The Revenant, Black Mirror: Bandersnatch) gibi isimlerin eşlik ettiği “Ritüel / Midsommar”, Get out ve Us filmlerinin yönetmeni Jordan Peele tarafından “Bir başyapıt... Böyle bir film daha önce yapılmadı.” sözleriyle övgülere boğuldu.

Genç bir Amerikalı çift Dani ve Christian, üniversite arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmak üzere olan çift, bu çılgın tatili ilişkileri için son bir şans olarak görür. Zamanla, huzurlu ve yemyeşil bir cennete benzeyen bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları kaçışı olmayan bir korku labirentinin içine çekecektir.

Ritüel 26 Temmuz Cuma günü sizi korkuya davet ediyor!