Cake 24 Nisan’da Sinemalarda.

Jennifer Aniston'nın son filmi 'Cake' vizyon için gün sayıyor.


Daniel Barnz ’ın yönettiği CAKE’in başrollerini Jennifer Aniston , Sam Worthington ve Anna Kendrick paylaşıyor. Filmde ayrıca Adriana Barraza , Felicity Huffman , William H. Macy ve Chris Messina da rol alıyor.

Konu: Claire Bennett (Jennifer Aniston) acı içindedir. Fiziksel acısı vücudundaki yara izlerinden ve hareket ediş şeklinden bellidir;bu acı her adım atma girişiminde kendini gösterir. Claire duygusal acısını da saklamakta iyi değildir. Hakaret derecesinde açık sözlü davranan genç kadının öfkesi hemen hemen her etkileşiminde su yüzüne çıkar. Kocasını ve arkadaşlarını kendinden uzaklaştırmıştır —kronik ağrı destek grubu bile onu gruptan atmıştır.

Claire’in çevresinde kahyası ve bakıcısı Silvana (Oscar adayı Adriana Barraza) , dışında kimse kalmamıştır. O da patronunun içki ve reçeteli ağrı kesicilerine zar zor tahammül göstermektedir. Diğer yandan, Claire’in kronik ağrı destek grubunun üyesi Nina’nın (Oscar adayı Anna Kendrick) intiharı bir başka saplantıyı beraberinde getirir. Pek fazla tanımadığı bir kadının ölümüne ilişkin soruların peşine düşen Claire, hayat ile ölüm, terk ediş ve kalp kırıklığı, tehlike ve kurtuluş arasındaki sınırları irdeler. Kendini Nina’nın geride bıraktığı kocası (Sam Worthington) ve oğlunun hayatına sokan Claire belki de kurtuluşu bulabilir.