Çalgı Çengi'den eğlenceli klip

Murat Cemcir ve Ahmet Kural stüdyoya girdi, türkü söyledi.


Çalgı Çengi İkimiz filminden eğlenceli bir klip yayınlandı. Klipte filmin kahramanaları Murat Cemcir ve Ahmet Kural Çıldır Çıldır türküsünü seslendiriyor.

2011 yılında yönetmenliğini Selçuk Aydemir 'in üstlendiği Çalgı Çengi'nin devam halkası Çalgı Çengi İkimiz'de komedi ve macera tam gaz devam edecek. Filmin kadrosunda İşler Güçler'in yıldızlarının yanı sıra Rasim Öztekin , Nur Erkul , Ayşe Kökçü , Ahmet Gülhan , Tuna Orhan , Cahit Gök , Ayhan Taş , Burak Satıbol ve Şinasi Yurtsever gibi geniş bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini yine Selçuk Aydemir üstleniyor.

Salih ve Gürkan iki müzisyen kuzendir. Müzikte dünya starı olmak için Tarkan'ı örnek alıp düğün şarkıcılığını bir basamak olarak kullanmaya karar verirler ama bir türlü üst basamağa çıkamazlar. Talihsizlikleri yüzünden müzik dışında hiç bir özel yeteneği olmayan iki kuzen ünlü olmak için yola çıkıp bir şekilde mafya dünyasına girmeyi başarmışlardır. Orada da bir işe yaramadıkları çabucak fark edilip, mafyanın moral ekibi olarak karanlık insanların düğünlerinde şarkıcılık yapmaya mecbur kalırlar. Nasıl dahil olduklarını dahi bilmedikleri mafya ailesinden ayrılmak istediklerinde kendilerine bir anlaşma sunulur. İlk defa gerçek bir görev alırlar, sahne alacakları düğündeki nikah memurunu kaçırmaları istenir, nikah memuru ise zamanında bir düğünde Tarkan'ı şarkı söylerken keşfeden kişi çıkar ve iki kuzeni yıldız yapmak ister. Mafyadan kurtuluşları olan adam aynı zaman da fakirlikten de kurtuluş anahtarı çıkar. Artık bir tercih yapmaları gerekir...

Film 6 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek.