Cem Yılmaz'lı İftarlık Gazoz'dan fragman geldi

İftarlık Gazoz, 40 yıl önceki bir ege komedisi.Başrolünü ünlü komedyen Cem Yılmaz 'ın oynadığı, yönetmen Yüksel Aksu 'nun yeni filmi İftarlık Gazoz filminden afiş ve fragman paylaşıldı. 

Kırk yıl öncesinin Türkiye panoramasını Ege’den yansıtan filmi Yüksel Aksu kendi yaşam öyküsünden ve gerçek olaylardan esinlenerek oluşturdu. Film seyircileri çocuk ve çırak ilişkisi temeli üzerinden büyüleyici, duygusal ve mizahi bir maceraya davet ediyor.

Son olarak Ali Baba ve 7 Cüceler'le sinemalarımıza konuk olan Cem Yılmaz'a çocuk oyuncu Berat Efe Parlar başrolde eşlik ediyor. Diğer rollerde Yılmaz Bayraktar , Okan Avcı , Macit Koper , Ümmü Putgül ve Greta Fusco yer alıyor.

Filmin konusu:

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuktur. 5. sınıfı yeni bitirmiştir. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen Adem, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?

Dondurmam Gaymak ve Entelköy Efeköy'e Karşı filmleriyle komedideki yerini pekiştiren usta yönetmen Yüksel Aksu'nun yeni filmi İftarlık Gazoz 29 Ocak'ta tüm Türkiye’de sinemalardaki yerini alacak.