Cem Yılmaz Yine Çok Güldürdü...

Paris'te Pek Yakında filminin gala gecesi düzenlendi.Fransa'nın başkenti Paris'te, Türk filmlerinin gösterileceği Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu etkinliği kapsamında,  Cem Yılmaz'ın Pek Yakında filminin gala gecesi düzenlendi.

Champs-Elysees Bulvarındaki bir sinemada gerçekleştirilen galaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı  Abdurrahman ArıcıTürkiye'nin Paris Büyükelçisi  Hakkı Akil, oyuncularCem YılmazHülya Koçyiğit, Zafer AlgözOzan GüvenTülin ÖzenKıvanç Tatlıtuğ  ile çok sayıda davetli katıldı.

Sanatçı  Pelin Batu'nun sunumunu yaptığı galada Bakan Yardımcısı Arıcı,  Hülya Koçyiğit'e, Büyükelçi Akil ise  Cem Yılmaz'a festivalin onur ödülünü takdim etti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı galadaki konuşmasında, asırlar öncesine dayanan Türkiye-Fransa ilişkilerinin son yıllarda siyasi ve kültürel alandaki işbirliğiyle güçlendiğini söyledi. Arıcı, farklı kültürlere ait filmlerin festival coşkusuyla izleyicinin beğenisine sunulmasının birçok sanatı içinde barındıran sinemanın etkisini daha da artırdığını vurguladı.

Galada konuşma yapan  Cem Yılmaz  ise Pek Yakında filminin festivalin seçkisinde yer almasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Yılmaz, Yazdığım bir hikayeyi çok kıymetli oyuncu arkadaşlarımla canlandırmaya çalıştık. Sinema maceram inşallah böyle güzel işlerde devam eder dedi.

Sanatçı  Hülya Koçyiğit'e onur ödülünü Bakan Yardımcısı Arıcı verdi. Koçyiğit de Paris'teki sinema randevusunun geleneksel hale gelmesini dilediğini söyledi.

Bunun  Fransa'da aldığı ilk ödülü olmadığını belirten Koçyiğit  Fransa  bana hep uğur getirdi, şans getirdi. Nantes film festivalinde en iyi oyuncu ödülü almıştım. Uluslararası bir festivalde ödül kazanmak bir oyuncu için çok büyük bir onur. Amiens Film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülü almıştım.  Fransa'da bu üçüncü ödülüm dedi.

Üç gün sürecek etkinlikte beş film gösterilecek.