Cihat Tamer: Barış Arduç'un yüzünde ifade yok

Cihat Tamer uzun süren sessizliğini bozdu.Türk sinemasının ve 90'lı yıllara damga vuran dizilerin efsane ismi Cihat Tamer uzun süren sessizliğin Magazin 8'e bozdu.

'Mahallenin Muhtarları' ve 'Bizimkiler' gibi dizilerde rol alan Cihat Tamer şimdiki dizilerin hem senaryolarını hem de oyunculukları eleştirdi.

72 yaşındaki Cihat Tamer'in eleştirilerinden Kiralık Aşk dizisi ile adını geniş kitlelere duyuran Barış Arduç 'ta nasibini aldı.

Tamer, genç oyuncu ile ilgili, 'Barış çok iyi bir çocuk. Ama maalesef yüzünde ifade yok' diye konuştu.

Cihat Tamer 'Şimdiki diziler başrollerde oynayan gençlerin aşkı, vur kır ve tabancalarla devam ediyor. Senarist arkadaşlarımız genç oldukları için çok gözlemleri yok' dedi.

57 yıllık sanat hayatında bir çok projede rol alan usta oyuncu, yakın dostları Kemal Sunal , Zeki Alasya ve Halit Akçatepe ile ilgili anılarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Tamer şunları söyledi:

Kemal Sunal'ın hiç sesi fazla çıkmazdı. Birden bire bir filmde gülünce aldı yürüdü. Tüm cenazeler  katılırdı Kemal. Ne zaman bir cenazeye gitsem Kemal'i orada görürdüm ben.

Zeki Alasya hep çocuktu. Her işe bulaştı. Marangöz atöylesi açtı, tershane açtı,  gemi yaptı fotoğraf atölyesi açtı, fotoğraf makineleri aldı. Tiyatroda zaten bütün işleri Zeki yapardı.

Halit Akçatepe ile zamanında tiyatrodan geçinemediğimiz için ek iş olarak şovlar yaptık. Ateş böcekleri gibi.