Covid-19'un filmi çekildi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgının filmi çekildi.


Çin'de ortaya çıktıktan sonra hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs tüm hayatı felç ederken, virüsü merkezine alan ilk film de çekildi. İranlı yönetmen Mostafa Keshvari imzalı bu ilk filmden fragman da paylaşıldı.

Koronavirüs'ün Amerika'da ırkçılığa yol açmasına değinen film aynı zamanda virüs nedeniyle panikleyen insanların neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Film dünya büyük bir salgının etkisi altındayken bir apartmanın asansöründe mahsur kalan altı komşunun hikayesini konu ediniyor. Coronavirus tüm dünyaya yavaş yavaş yayılmaktadır. İnsanlar panik halinde ne yapacaklarını düşünür. Tam da bu sırada bir apartmanda yaşayan 6 kişi, kendilerini hiç istemeyecekleri bir yerde kapana kısılmış olarak bulur. Apartmanın asansöründe mahsur kalan insanlar, içlerinden birinin corovirüse sahip olup kendilerine enfekte edebileceğinden şüphelenmeye başlar. Çinli kadının öksürmeye başlamasıyla birlikte asansörün ışıkların sönmesi, asansördekilerin kendilerini büyük bir sınavın içinde bulmasına neden olur.

Amerika'da Çin virüsü olarak adlandırılan coronavirüsün ırkçılığa yol açmasına değinen film, bir haberden ilham alınmış. Yönetmen Mostafa Keshvari'nin söylediklerine göre, aynı şekilde Çinli bir turist kadın asansörde saldırıya uğramış ve haber, yönetmene ilham kaynağı olmuş. Yönetmen Mostafa Keshvari filmle alakalı düşüncelerini 'Karakterlerin sığlıklarını göreceksiniz. Birbirleriyle konuşuyorlar ve korkuları gerçek oluyor. O zamanlar Çin virüsü olarak biliniyordu. Ama şimdi herkeste var, yani tek bir ırkın sorunu değil. Tüm insanlık virüsü defetmek için bir araya gelmeli. Virüs ayrımcılık yapmıyor, biz neden yapalım? ' sözleriyle açıklıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mostafa Keshvari'nin üstlendiği filmde Çinli kadını Traei Tsai canlandırırken diğer rollerde ise Andrea Stefancikova , Andy Canete , Emy Aneke , Josh Blaker, Richard Lett ve Zarina Sterling yer alıyor.

Filmin satış için hazır olduğu belirtilirken şu an için vizyona girip girmeyeceği henüz belli olmadığı da açıklandı.