Diego Maradona'dan ilk fragman!

Futbol dünyasının efsanesini anlatan Diego Maradona'dan ilk fragman geldi.


Efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona Franco'nun hayatını anlatan Diego Maradona'dan ilk resmi fragman ve poster paylaşıldı.

Yönetmen koltuğuna Asif Kapadia 'nın oturduğu belgesel filmde Arjantinli futbolcunun özel hayatı ve futbol kariyeri ele alınıyor. Maradona’nın yoksullukla başlayan hayatı, futbolda zirveye ulaşması ve özel hayatındaki çalkantıların anlatıldığı belgeselde, daha önce hiçbir yerde gösterilmemiş arşiv görüntülerine yer veriliyor. Boca Juniors ve Barcelona gibi üst düzey takımlardan sonra 80'li yılların ortalarında İtalya'nın Napoli takımına transfer olur. Adı pek duyulmayan bu takıma gelmesi onun için önemli bir adımdır. Taraftarların sevgisini kazanmayı başaran Maradona, kısa sürede kariyerinde hızla ilerler. Kariyerinin zirvesine ulaştığında ise o artık futbol tarihinin efsane isimlerinden biri haline gelir.

Diego Maradona belgeselinin yönetmen koltuğundaki başarılı isim Asif Kapadia, bu belgesel ile üçüncü önemli filmini izleyicilerle buluşturmuş olacak. Diğer belgeselleri ise Brezilyalı Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna 'yı konu edinen Senna ve 2000 sonrasının en önemli müzisyenlerinden biri olup tartışmalı bir şekilde yaşamını yitiren Amy Winehouse 'u konu edinen Amy olmuştu. Senna belgeseliyle 2 BAFTA ödülünün sahibi olan yönetmen, Amy belgeseliyle Oscar ödülüne layık görülmüş ve Cannes Film Festivali'nde aday gösterilmişti. Şimdi ise Diego Maradona belgeseli Cannes Film Festivali'nde yarışma dışı olarak gösterilen filmler arasında yer alacak. Ayrıca Arjantinli efsanevi futbolcu Maradona'nın da gösterime katılacağı bilinenler arasında yer alıyor.

Diego Maradona belgeseli, 14 - 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde izleyicileriyle buluşacak. Filmin yurt dışında ve ülkemizdeki izleyicileriyle ne zaman buluşacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.