Dijital Esaret’in vizyon tarihi belli oldu!

Türk yapımı ilk interaktif film “Dijital Esaret”e sayılı günler kaldı!


Günümüz dünyasının en çok konuşulan konularından biri olan internetin zararlarına gerçekçi ve gözle görülür bir olay örgüsü kazandıran “Dijital Esaret”in vizyon tarihi belli oldu. 

 

Çocuklar Duymasın, Seksenler, Mandıra Filozofu ve Mandıra Filozofu İstanbul'da gibi sevilen yapımlarla adından sıkça söz ettiren yapımcı ve senarist Birol Güven , yeni filmiyle yine halkın gerçeklerine odaklanıyor. Altın Portakal ödüllü Emre Kavuk tarafından yönetilen Dijital Esaret, Mandıra Filozofu’nun çekildiği koyda çekildi. 

MinT Yapım tarafından sinemaseverlerin beğenisine sunulacak olan film, dijital dünyada işlenen suçların gerçek hayata etkisini ele alıyor. Pek çok ilke imza atacak filmi izlerken, izleyicilerden telefonlarını açık tutmaları istenecek. Film ile aynı ada sahip “Dijital Esaret AR” uygulamasını indiren izleyiciler, filmin sonunda perdeye yansıtılacak olan karekodu uygulama ile okutarak farklı bir son görebilecekler. Filmin sonu kadar süpriz sonunu da merak ettiren bu uygulama ile bir ilk yaşanacak. Ayrıca, bu uygulama sayesinde afişlerde, bilboardlarda da artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak mümkün. 

Bağımlılığı, özgürlüğü, suçları, işlenen suçtan yaşanan korkuyu, heyecanı, aynı çukura düşmemek için sarf edilen çabayı gençlerin gözünden izleyeceğiz ve sonlarına birlikte ortak olacağız. Hangi sonun gerçek olduğuna ise seyirci karar verecek. 

 

Filmin konusu

 “Geleceğin Filmi” olarak da anılan film, dijital dünyada işledikleri suçlar yüzünden cezaevine atılan bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Bir grup genç, dijital dünyaya adım attıklarında başlarına geleceklerden habersizdir. Her şeyin kendi kontrollerinde olduğunu düşünen gençler bir süre sonra bu dünyanın esiri haline gelir. İşler gittikçe içinden çıkılmaz hale geldiğinde ise kendilerini cezaevinde bulurlar. Burada yolları kesişen sosyal medya fenomenleri, hackerlar, internet bağımlıları ve sanal kumarbazların özgürlüklerine kavuşabilmeleri için son bir şansı vardır. Cezaevinden çıkmak için çabalayan gençleri bu süreçte büyük bir sürpriz bekler.

Usta oyuncu Rasim Öztekin ’in başrolde yer aldığı filmin kadrosunda; Özgün Çoban , Kaan Sevi , Simay Barlas , Yeşim Alıç , Zümra Atalay , Ufuk Meriç , Özlem Mahmutoğlu , Ümit Ünker , Birce İrem İliçan , Eray Ertüren , Elif İşçi , Merve Sevin , Arda Adil Görgen , Doğa Konakoğlu , Burçin Serdar , Ecem Atalay , Onur Alp Demir , Ozan Bozbura , Baran Taylan Yolalan , Berrak Kuyucuoğlu gibi birbirinden yetenekli genç isimler yer alıyor.

Dijital Esaret, 10 Nisan’da vizyondaki yerini alacak.