Diriliş'te Büyük Tuzak

Diriliş Ertuğrul’da nefes kesecek bir bölüm geliyor.


Diriliş Ertuğrul 11. bölümde Kayılara Haçlı tuzağı

Diriliş Ertuğrul dizisi 4 Mart Çarşamba yayınlanacak 11. ve yeni bölümde Kayılar hem içerden hem de dışardan gelen büyük bir tuzakla karşı karşıya kalacak. Diriliş Ertuğrul dizisinde bu akşam Kayı Obası’na Ebu Hişam adıyla gelen Titus, Kurdoğlu ile birlikte Süleyman Şah ve Hayme Ana’yı öldürmek için korkunç bir plan hazırlayacak. Öte yandan Halep Emiri El Aziz, ordusunu Kayıların üzerine göndermek için emir vermiştir bile.

Ertuğrul ise obasına ve İslam dünyasına, aşık olduğu kadın üzerinden kurulan bu kumpası çözmek için ele geçirdikleri bir casusu kullanmaya karar verir. Tapınakçıların bir casusu olan Esma adını kullanan Eftelya’nın maskesini düşürmek için Alpleri ve Ağabeyi Gündoğdu ile Halep’e doğru yola çıkarlar. Ne var ki onları bekleyen bir tuzak vardır.

Papalık Kudüs'ün peşinde

Yaşanan bu büyük oyunların ardında Kudüs’ü ele geçirmeye çalışan Papalık vardır. Haçlı orduları, Kudüs’ü Müslümanlardan geri alacak yeni bir sefer için Papa ve İmparator Friedric’ten emir beklemektedir. Bu ikisinin vereceği karar da Tapınakçıların lideri olan Üstad’ın payı çok büyük olacaktır. Üstad, Selçuklu Devleti ile Eyyubiler arasında bir savaş çıkarıp, Müslümanlar arasına nifak sokmayı planlamaktadır. Bu nifakın neticesinde, Haçlı ordusuna da yol açılacaktır. Kudüs’ü de bu nifak üzerinden Müslümanların elinden almaya çalışacaklardır.

Kaynak: Televizyongazetesi.com