Diriliş'ten sonraki proje 'Alparslan'

Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ, yeni bir dizinin müjdesini verdi.


'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ , yeni bir dizi üzerine çalıştığını söyledi. Yeni projenin Malazgirt üzerine olduğunu söyleyen Bozdağ, Alparslan rolünü oynayacak oyuncuyu kafasında belirlediğini ve çekimlerin 2017'nin Ocak ayında Orta Asya'da başlamasını düşündüklerini söyledi.

'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, üzerine çalıştığı yeni projeyi açıkladı. Kendisine 'Şuan üzerinde çalıştığınız proje var mı? ' sorusu sorulan Bozdağ, 'Evet var;Alparslan'ı çalışıyor, Malazgirt'i yazıyorum. Şu an hikayesi bitti. Senaryosu yazılacak. 2017 Ocak'ta çekimlere başlayacağız' dedi.

Son dönemin en çok izlenen dizileri arasında yer alan 'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, yeni çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Bozdağ'ın Sabah gazetesiyle yaptığı röportajdan bir bölüm şöyle:

Şu an üzerinde çalıştığınız bir proje var mı?

Evet var;Alparslan'ı çalışıyor, Malazgirt'i yazıyorum. Şu an hikayesi bitti. Senaryosu yazılacak. 2017 Ocak'ta çekimlere başlayacağız. Orta Asya'da çekmeyi planlıyoruz. Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olacak.

Oyuncu kadrosu belli mi?

Henüz oyuncular üzerinde çalışmıyoruz. Ama Alparslan kafamda belli. Çalışmak istediğimiz yurt dışından oyuncular da var. İletişim halindeyiz. Eğer olursa, çok büyük bir iş olacak.

Genç yaşta büyük bir projeye imza attınız;nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ülkemizde son yıllarda gençlerin önünün açıldığını düşünüyorum. Bugün Türkiye'de genç yaşta, nice insan önemli işlere imza atıyor. Türkiye'nin artık hayalleri, hedefleri var. Bu mefkure özellikle siyasi irade tarafından ortaya konunca, ister istemez hayalleri olan insanlara kapı açılıyor. Açılan kapıyı değerlendirmek de size kalıyor ve başarıyı devam ettirmekte çok çalışmaya bağlı.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız seti ziyaret etmişti. Bu durumu nasıl karşıladınız?

Marifet iltifata tabi. Cumhurbaşkanımız da dizimizi beğenerek izliyor. Setimize gelerek bize büyük bir sürpriz yaptı. Devletin en üst makamından bu teveccühü görmek bizi mutlu etti.