Disney'den modern Robin Hood!

1973 yılı yapımı animasyon filmi Robin Hood yeniden çekilecek.


Ünlü yapım şirketi Disney yeniden çekimlere devam ediyor. 2019 yılında dijital platformu Disney+ için Lady and the Tramp'ın yeniden çekimine start veren Disney, şimdi de 1973 yılında vizyona giren Carlos Lopez Estrada'nın kitabından uyarlanan müzikal animasyon Robin Hood'u gündemine aldı.

Disney yapımları “Dumbo” ve “Tron: Legacy”de de görev alan Justin Springer , Robin Hood projesinin de başında olacak. Yeni versiyon, hayvanlarla birlikte CGI / live-action karışımı bir formatta geliştiriliyor. Disney, aynı yöntemi “Jungle Book” ve “Dumbo” gibi yeniden çekim yapımlarda da uygulamıştı.

Wolfgang Reitherman tarafından üretilen ve yönetilen 1973 yapımı “Robin Hood” filmi, Robin Hood, Küçük John, Keşiş Tuck, Leydi Marian ve Nottingham Şerifi üzerinden ilerleyen klasik hikayeye odaklandı. Bir tilki olarak tasvir edilen Hood, Prens John’un aşırı vergilendirmesine karşı mücadeleyi yönetti. Küçük John bir ayı, Keşiş Tuck bir porsuk olarak tasvir edildi, Aslan olarak Prens John, kurt olarak ise Nottingham Şerifi filmde yer almıştı. Filmin şarkısı “Love”, Floyd Huddleston ve George Bruns için Oscar adaylığı getirdi.