Distopik bir geleceğe hazır mısınız?

Gençlik bilim kurgusu 'Karanlık Zihinler' ile kaçışa hazır olun!


Distopik gençlik filmi Karanlık Zihinler ile yeni nesil hayatta kalma mücadelesi başlıyor. Harry Potter ve Percy Jackson gibi gençlik romanı uyarlamalarından daha keskin ve karanlık bir tona sahip olan 'Karanlık Zihinler'den altyazılı fragman yayınlandı.

Alexandra Bracken 'ın gençlik roman serisinden beyaz perdeye uyarlanan 'Karanlık Zihinler'in yönetmen koltuğunu, Kung Fu Panda serisinin 2. ve 3. filmlerinde yönetmenlik yapmış olan Jennifer Yuh Nelson üstleniyor.

Ruby Daly neredeyse Amerika'daki bütün gençleri öldüren korkunç vebada hayatta kalabileceğini hiç düşünmemiştir; ancak hayatta kalmayı başarır. Hayatta kalanlar değişik güçlere sahiplerdir ve sadece renklerle tanımlanırlar; yeşiller (ileri zeka) , maviler (telekinezi) , sarılar (elektriği kontrol edebilme) , turuncular (zihin kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme) . Ruby, çok güçlü bir turuncudur. Korkutucu devlet tesisi Thurmond'a kendisi gibi olan çocukların yanına gönderilir. Ruby, bu korkunç yerden çocukların yardımıyla kaçar ve hayatı bambaşka bir hal alır. Artık ekibin amacı East River'daki güvenli bölgeye ulaşabilmektir...

Alexandra Bracken'ın gençlik roman serisinden beyaz perdeye uyarlanan filmde Ruby'yi Açlık Oyunları serisinin genç Rue'su olarak ünlenen Amandla Stenberg canlandırırken, filmin genç yetenekliler kadrosunda Harris Dickinson ve Skylan Brooks gibi isimler yer alıyor. Kadrosunda Mandy Moore , Gwendoline Christie ve Wallace Langham gibi isimlerin yer aldığı bilim kurgu gençlik macerası 3 Ağustos'ta vizyona girecek.