Dizi için Haliç'ten araba uçurdular

16 saatte çekilen sahneler, Hollywood filmlerini aratmadı


'Beyaz Karanfil'deki kovalama sahnesi için eski Haliç Köprüsü'nden araba uçuruldu. 16 saatte çekilen sahneler, Hollywood filmlerini aratmadı.

ATV ekranlarında önceki akşam yayınlanan 'Beyaz Karanfil'in ilk bölümünde, uyuşturucu baronu Burhan Korkmaz'ın yanında bahçıvan olarak çalışan Zülfü'nün kovalama sahnesi için özel izinle eski Haliç Köprüsü'nden araç uçuruldu. Özel flycam tekniği ile Balat, Edirnekapı ve Haliç'te 16 saatte çekilen sahnede Kenan Çoban dublör kullanmadı. 'Bahçıvan Zülfü' (Kenan Çoban) , Burhan'ın isteğiyle gönderildiği adresten paket teslim alır. Eve dönmek üzere yola koyulduğunda ise tek hedefi Burhan Korkmaz'ı yakalamak olan komiser Salih tarafından fark edilir. 

3 gün çalıştılar

Polis tarafından takip edildiğini fark eden Zülfü ya kaderine teslim olacak ya da ailesi için içine sürüklendiği bu talihsiz andan kaçarak kurtulacaktır. Dizi, Atakan Ilgazdağ 'ın etkileyici müzikleri ile de büyük beğeni topladı. Çekim öncesi 3 gün boyunca sualtı kamera ekibi ile özel olarak çalışan Kenan Çoban, çekimler sırasında dublör kullanmadı. Dizi yayını sırada twitter'de yapılan yorumlarda da aksiyon sahnelerinin kalitesi konuşuldu.