Don Kişot'u Öldüren Adam'dan altyazılı fragman!

Adam Driver'lı Don Kişot'u Öldüren Adam'dan altyazılı ilk fragman geldi.


Adam Driver 'lı komedi filmi Don Kişot'u Öldüren Adam'dan altyazılı ilk fragman geldi. Prömiyerini 71. Cannes Film Festivali'nde yapan film, eleştirmenlerin de beğenisini kazanmıştı. Miguel De Cervantes'in klasikleşmiş romanı 'Don Kişot'u modern bir hikayeyle harmanlayan film, uzun bir bekleyişin ardından geldi.

'Don Kişot'u Öldüren Adam' filmi, bilim kurgunun kült filmlerinden olan Brazil başta olmak üzere, 'Balıkçı Kral', '12 Maymun', 'Gel Git Ülkesi', 'Dr. Parnassus' ve 'Sıfır Teorisi' gibi seyircileri derinden etkileyen ve sarsan filmlerin yönetmeni Terry Gilliam 'ın imzasını taşıyor. Toby'ye yeni nesil Star Wars'un Kylo Ren'i Adam Driver, Don Kişot'a ise yönetmen Gilliam'ın kadrolu oyuncularından Jonathan Pryce hayat veriyor. Kadrosunda Stellan Skarsgård , Olga Kurylenko , Joana Ribeiro , Óscar Jaenad, Jordi Mollà , Sergi Lopez ve Rossy de Palma 'nın da yer aldığı filmin senaryosunda yönetmenle birlikte Tony Grisoni'nin imzası var. İkili daha önce 'Fear and Loathing in Las Vegas', 'Gel Git Ülkesi' ve 'The Brothers Grimm' filmlerinde de birlikte çalışmıştı.

Filmin konusuna gelince...

Don Kişot olduğuna ikna olmuş olan yaşlı ve sanrılı bir adam, reklamcılık müdürü Toby'nin güvenilir refakatçisi Sancho Panza olduğuna inanır. İkili, modern 21. yüzyıl Londra'sı ve büyülü 17. yüzyıl La Mancha'sı arasında zamanda gidip gelişlerle dolu tuhaf bir yolculuğa çıkarlar. Yavaş yavaş, tıpkı ünlü roman karakteri gibi, Toby de sanrılı dünyaya kapılır ve hayalleri gerçeklerden ayıramaz duruma gelir. Hikaye, Toby'nin Don Kişot'un rolünü üstlenmesiyle fantastik ve duygusal bir boyut yakalar.

Don Kişot'u Öldüren Adam, Türkiye sinemalarındaki vizyon tarihi 8 Aralık 2018!