Dört boyutlu korku geri dönüyor!

Siccin serisinin beşinci filmi 'Siccin 5' için geri sayım başladı.


Merakla beklenen yeni devam halkası “Siccin 5” 4 boyutlu (4DX) olarak izleyicilerle buluşacak. 2017’de vizyona giren “Siccin 4” Türkiye’nin ilk 4 boyutlu (4DX) filmi olmuştu, serinin beşinci filminde de 4DX özelliği devam ediyor. Vizyona girdiği her sene seyirciden aldığı ödüllerle fark yaratan ve zirvede yer alan Siccin serisinin yeni devam halkası hareket, titreşim, su, ışık efektleri, koku ve diğer unsurları kullanarak izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyimle korkunun ötesine geçiş yapacak.

+18 yaş sınırı getirilen filmde denenmemiş sahnelerle ve yeniliklerle korkunun şiddetini çok arttırdıklarını belirten filmin yönetmeni Alper Mestçi ; 'Seyirciler salondan çıktığında da bu filmin etkisinden uzun süre kurtulamayacaklar.' dedi. 

Filmin konusu:

Hale, ailesiyle birlikte Nevşehir'deki tarihi bir evde yaşayan 12 yaşındaki genç bir kızdır. Değişik görünümü ve tuhaf davranışları sebebiyle insanlarla pek iletişim kuramayan Hale, yaşadığı eski ve ürkütücü evi de annesi, akli dengesi bozulmakta olan babaannesi ve halası Azra'yla paylaşmaktadır. Hale'nin babası daha o doğmadan ortadan kaybolmuş ve ondan bir daha hiç haber alınamamıştır. Ancak Hale'nin bir gece gördüğü korkunç kabus tüm dengeleri değiştirecektir. Hale rüyasında, hiç görmediği babasının onu eski ve tekinsiz bir eve çağırdığını görür. Babasının bahsettiği ev ise Hale'nin dedesinin Karain Köyü'ndeki eski evidir. Bu ev yıllar önce yasak bir ayinin gerçekleştirildiği yerdir. Bu kabustan sonra Hale ürkütücü bir şekilde değişmeye başlar. Genç kızın karakterindeki değişimler bütün ev halkı için korkutucu bir hal almaktadır. Ancak genç kızın bu değişiminden en çok zarar görenler ise Azra ve Azra'nın erkek arkadaşı Selim olacaktır...

Son olarak, 2017 yılında vizyona giren korku filmleri arasında en iyi açılışı gerçekleştiren Siccin 4 ile seyircilerinin karşısına çıkan yerli korku serisinin yeni devam halkası da başarılı korku filmlerinin yanı sıra Sabit Kanca ve Kanal-İ-zasyon gibi komedi filmlerinin de yönetmen koltuğuna oturmuş olan Alper Mestçi'nin imzasını taşıyor.

Yapımcılığını Muhteşem Film'in üstlendiği ve 330'un üzerinde kopya ile salon sayısında yine bir rekor kırarak vizyona girecek olan 'Siccin 5'in kadrosunda Rüya Önal , Merve Ateş , Özgür Hacıer , Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal , Pınar Gülkapan , Tuncay Çağıl , Metin Yıldırım yer alıyor.

'Siccin 5' filmi 17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona girecek.