Downton Abbey'den yeni poster!

Tarihi drama filmi Downton Abbey'den kalabalık poster yayınlandı.


Haziran ayı içerisinde karakter posterleri yayınlanan filmden şimdi de bol yıldızlı bir afiş geldi.

ABD televizyonlarında 2010-2015 yılları arası yayınlanan; 69 kez Emmy adaylığı ve 15 Primetime Emmy ödülünün sahibi olan ve tam 3 kez de Altın Küre kazanan Downton Abbey dizisinin sinema uyarlamasından yeni poster paylaşıldı.

Oyuncu kadrosunda; Hugh Bonneville , Michelle Dockery , Maggie Smith , Imelda Staunton , Geraldine James , David Haig , Tuppence Middleton , Penelope Wilton gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğuna Sex and The City, 30 Rock, Six Feet Under gibi önemli yapımların yönetmenliğini üstlenen ayrıca Downton Abbey'nin bazı bölümlerinin yönetmenliğini yapan Michael Engler otururken senaryosunda ise Julian Fellowes 'in imzasını taşıyor.

İngiliz monarşisinin en tepesindeki isim, Kraliçe Elizabeth’in en sevdiği dizi olduğu açıklanan dizinin kısa özetine bakacak olursak; 

Downton Malikanesi'nde yaşayan Crawley Ailesi ve malikanenin çalışanlarının hayatını hikayesinin odağına alan dizi 1912'den itibaren başlayan hikaye sezonlar içerisinde 20'lere kadar uzanıyor. Grantham Kontu Robert Crawley ailesi ile mutlu bir hayat sürdüğünü düşünürken her şey, 15 Nisan 1912'de Crawley Ailesi iki üyesini de kaybettiği Titanik'in buzdağına çarpması ile birlikte bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değişir.

Dönem filmi 'Downton Abbey'in yurt dışında 13 Eylül 2019 tarihinden itibaren sinemalarda gösterime girerken, Türkiye vizyon tarihi ise henüz belirsizliğini koruyor.