Düğün Dernek'in faturası ağır oldu

Altı milyon izleyiciyi sinema salonlarına çeken filmin maliyeti dudak uçuklattı.Düğün Dernek: Sünnet'in yapımcısı olan Necati Akpınar 'ın iki oyuncu için 1.5 milyon TL tazminat ödediği ortaya çıktı.

Ahmet Kural ile Murat Cemcir ’in ‘Robinson Crusoe&Cuma’da oynamalarını Necati Akpınar’ın veto ettiği ortaya çıktı. ‘Düğün Dernek: Sünnet’in yapımcısı olan Akpınar, ikilinin aynı dönemde iki filmde rol almasını istemedi.

Rolleri Kılıç ve Nyambı aldı 

Ünlü yapımcı, ‘Robinson’u canlandıracak Ahmet Kural ile ‘Cuma’yı oynayacak olan Murat Cemcir’in serbest kalması için Barakuda Film’e 1.5 milyon TL tazminat ödedi. İkilinin yerine rolleri Serhat Kılıç ile John Nyambi canlandırdı.

'Dümbüllü beni sahnede dövdü'  

Erhan Yazıcıoğlu polemik yaratacak! Türkiye Gençliğe Hizmet Vakfı’nın ‘Savaşa hayır, sanat savaşı yener’ paneline katılan Yazıcıoğlu, merhum tuluat sanatçısı İsmail Dümbüllü ’nün kendisini tekme tokat dövdüğünü söyledi.

'Anlarım kötüdür' 

Dümmüllü'nün sanıldığı kadar iyi bir insan olmadığını dile getiren Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kavuğu elden ele vasiyet olarak dolaştırılacak iyi bir insan değildi. Ona dair anılarım kötüdür. Beni sahnede tekme tokat dövüp seyircinin önünde küfretmişti.”

Mehmet Çalışkan/ Habertürk