'Dünyayı Kurtaran Adam' bu kez uzayı kurtaracak

'Jet Resjisör' Çetin İnanç, yeni filmi için kolları sıvadı.Yeşilçam’da kısa sürede filmler çekmesiyle ‘Jet Rejisör’ lakabıyla anılan Çetin İnanç , 'Dünyayı Kurtaran Adam' filminin devamını çekmeye hazırlanıyor.

Turco Prodüksiyon organizasyonunda çekilecek kar amacı gütmeyen film, 'Dünyayı Kurtaran Adam 1,5 ' ismiyle vizyona girecek ve kahramanımız bu kez uzayı kurtaracak.

1982 yılında vizyona giren ve çeşitli kaynaklarda dünyanın “En Kötü” ve “En Kült” filmleri arasında gösterilen Dünyayı Kurtaran Adam, geçtiğimiz yıllarda Amerika’da vizyona girdi ve DVD formatı basılarak seyirci ile buluştu. Amerika’da bir üniversitede söyleşiye çağrılan Çetin İnanç, filmden sonra yaptığı söyleşisini şöyle özetliyor: “Dünyayı Kurtaran Adam filminde, başta Star Wars filminden olmak üzere, bir sürü Hint filminden, oradan buradan, onun üzerinde filmden parçalar kullandım. Söyleşimde, kimse bana, ‘Neden bu filmlerden alıntılar yaptın’ demedi, bunu sormak yerine ‘Bunu yapmak nereden aklına nereden geldi? ’ dedi. Ama bu ülkede, Çetin filmlerden alıntılar yapar, zaten palavradan yönetmen diyorlar, hayat palavra be! ”

Dünyayı Kurtaran Adam uzayı kurtarmaya hazırlanıyor!

Bugün, 74 yaşında olan Jet Rejisör, bu defa uzayın en kötü filmini çekmeye hazırlanıyor. Otobiyografik ögeler ile Belgesel-Kurmaca hatta Deneysel öğelerle çekilecek film, Jet Rejisör’ün hayal dünyasında ‘Fantastik’ bir yolculuğa çıkaracak. Bu filmde de ilk filmde olduğu gibi devamlılık, mantık ve estetik kaygıları yok, hayal var! Dünyayı Kurtaran Adam 1,5 eskinin mirasına konup gişe kaygıları güden bir devam filmi olmaksızın ve Jet Rejisör Çetin İnanç tarzından kopmaksızın, 2016’da yeniden seyirci ile buluşacak.