Eğitim neferlerinden alkışlanacak başarı!

Öğretmenlerden bütçesiz ve üstelik tek kamerayla bir yılda iki film!


Nazilli'li öğretmenlerden kısıtlı imkanlarla ve üstelik tek kamerayla bir yıl içerisinde ikinci film vizyona girmek üzere...

Poster ve fragmana bakıldığında sıradan bir yapım gibi görünen Bayrak-2 filminin oyuncuları ve meslekleri gözönünde bulundurulduğunda çok da sıradan bir film olmadığı görülecektir. Çünkü gündüz öğretmenlik mesleğini icra eden oyuncular, mesai bitiminin hemen ardından film mesaisine geçerek büyük bir özveri içerisine giriyorlar.

Filmin yönetmenliği, başrolü, senaryosu, müzikleri ve kurgusu matematik öğretmeni Serkan Tuğcu 'ya emanet edilmiş. Üniversite yıllarında çift dal olarak oyunculuk eğitimi alan Serkan Tuğcu ilk filmde olduğu gibi ikinci filmde de prodüksiyonu tek başına üstleniyor! Hem de tek kamera ve hiçbir destek almadan!

Tam 1 yıl önce öğretmen arkadaşları ile bir araya gelip imkansızı başarmış. Bütçeleri ve kameraları olmadan bir aksiyon filmi çekmeye başlamışlar. Konusu ise hayli ilginç: Atatürk tarafından kurulan gizemli bir birim ve dünyayı yöneten ailelerin savaşı...

Gece gündüz demeden herkes taşın altına elini koymuş ve bir sinema filmi çıkarmayı başararak sinema tarihinde unutulmazlar arasında yerlerini almayı başarmışlar. Tek kameranız var, bütçeniz yok ama inancınız emekleriniz sınırsız... Filmi çekiyorsunuz kurguluyorsunuz müziklerini yapıyorsunuz... Amatör gibi gözükse de sahneler görüntüler profesyonelleri aratmayacak kalitede.

14 Haziran 2019'da vizyona giren ilk film Bayrak-1 çok beğenilince ekip vakit kaybetmeden projeyi devam ettirmeye karar verir. Yine tek kamera ve yine bütçesiz bir şekide 4 ay boyunca haftasonları ve geceleri çalışarak ikinci filmlerini de tamamlamamışlar.

27 Aralık'ta vizyonda

Bayrak-1 filminin devam halkası olan aksiyon ve gerilim türündeki Bayrak-2 filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Serkan Tuğcu üstlenirken başrolleri ise tamamı eğitimcilerden oluşan Serkan Tuğcu, Tufan Gören , Mustafa Gültekin , Ferdi Gülcü ve Latif Akgün paylaşıyor.

Filmin konusuna kısaca göz atacak olursak;

Kurt, dünyayı yöneten ailelerin peşine düşmüştür. Ancak güce ve paraya sahip olma arzusu Kurt’un konseye ihanet etmesine neden olur. Bu süreçte Kurt’un Lord ile yakınlaşması, Bayrak Konseyi üyeleri için büyük bir tehlike oluşturur. Lord’un ihtiyacı olduğu bir anda yardımına koşan Kurt, Lord’un güvenini kazanarak masaya oturmayı başarır. Bu sırada ekibinden ayrılarak birim komutanları ile yoluna devam eden Demir, Kurt’un evine gittiğinde gizli bir belgeyi ele geçirir. Bu belge sayesinde Demir, büyük bir tehlikeyi engellemeye çalışır. Kurt için her şey yolunda giderken Demir ve diğer komutanların beklenmedik hamlesi, Kurt’u Lord’un hedefi haline getirir.