Emre Akay’dan yeni film: Av

Başarılı yönetmenin yeni sinema filminden ilk fragman yayınlandı!


2001’de kısa filmlerle atıldığı sinema dünyasındaki yoluna yeni bir uzun metrajlı filmle devam eden Akay’ın kısa filmleri 40’tan fazla ülkede izleyicisiyle buluştu. Pek çok festivalde yapımlarıyla boy gösteren Akay, Küçük Bir Hakikat, Kırmızı Alarm ve Bizans Oyunu gibi ödüllü filmlerin altına da adını yazdı. 

Filmin senaristlerine baktığımızda Emre Akay ve Deniz Cuylan ’ın isimleri karşımıza çıkıyor. Filmin görüntü yönetmeni Barış Özbiçer ‘Yazı Tura’ filmi ile En İyi Film dahil 11 ödül kazandı. Bal filmindeki görüntü yönetmenliği ile Altın Ayı (2010) ödülü kazandı. Ayrıca, reklam, kısa film ve müzik videolarında da görüntü yönetmenliği yapmaktadır. 

Filmin konusu

Genç bir kadının av iken avcıya dönüşmesini konu alan film, tempolu ve sade anlatımıyla genç bir kadının ataerkil bir toplumda yaşadığı zorluklara odaklanıyor. Gerçekçi bir gerilim filmi olarak adlandırılan yapım senenin çok beklenen yerli yapımlarından. 

Polis memuru olan Sedat, genç bir çiftin yaşadığı, terk edilmiş izbe bir apartman dairesini basar. Çıkan karışıklıkta Fırat ölür, Ayşe ise kaçmayı başarır. Ailesinin çiftlik evinden para ve ailesinin arabasını çalar. Bir daha buraya dönmemeyi düşünen Ayşe’nin başına bir çok olay gelir. Polis memur Sedat yanına üç erkek daha alır ve Ayşe’nin peşine düşer. Belirsiz bir Anadolu kentinin ücra mahallelerinde başlayan Av, daha da vahşi bir hal alır. Ayşe’nin değişimi ise çok net bir şekilde görülür. 

Film İstanbul, Antalya ve Ankara’da çekilmiştir. Akay imzalı filmin başrol oyuncuları arasında Billur Melis Koç , Ahmet Rıfat Şungar ve Yağız Can Konyalı bulunuyor. Onlara eşlik eden isimler ise Yılmaz Adam Bayraktar, Baki Rıdvan Kaymaz, Ayşe Özköylü, Kenan Acar ve Emre Yetim olarak görülüyor.