Erdem Tepegöz’e büyük onur!

Erdem Tepegöz imzalı Gölgeler İçinde, Moskova'dan ödülle döndü.


İlk uzun metraj çalışması Zerre ile dünya çapında 23 ödül kazanan Erdem Tepegöz , yeni filmiyle ödül kovalamaya devam ediyor. Festivallerin ödül avcısı yönetmen Erdem Tepegöz'ün son filmi Gölgeler İçinde, 1 - 8 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen 42. Moskova Film Festivali'nden Jüri Özel Ödülü'yle döndü.

 

Kim Ki-Duk, Valeriy Todorovskiy , Andrey Zaitsev gibi usta yönetmenlerin filmleriyle birlikte yer aldığı ana yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen filmin yönetmeni Erdem Tepegöz, ödülünü geçen ay çalıştığı işletmede iş kazası nedeniyle hayatını kaybeden dayısı Uğur Örtün’e ithaf etti.

Festival yolculuğu devam ediyor

Gölgeler İçinde filmi Türkiye prömiyerini de Moskova’dan bir gün sonra 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Antalya’dan hemen sonra festival yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Festivali’nde devam edecek Gölgeler İçinde, ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarına odaklanıyor.

Yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği, distopik bir dünyaya kuşkucu bir bakış atan bilimkurgu türündeki filmin başrolünü Homeland, Prison Break, Aladdin, Spider-Man: Far From Home gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar üstlenirken, ona filmde Vedat Erincin , Ahmet Melih Yılmaz , Emrullah Çakay , Muharrem Bayrak , Selin Kavak gibi deneyimli ve genç oyuncular eşlik ediyor.