Ertelenen filmlere bir yenisi daha eklendi!

Fantastik Canavarlar 3 koronavirüse daha fazla dayanamadı.


Son iki haftadır sinema haberlerinin döngüsü koronavirüs konusundan dışarı çıkamıyor. Covid-19 salgını ile ilgili endişeler tüm dünyada günlük yaşamı büyük ölçüde etkiledi. Ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede sinema salonları kapatıldı ve yapım aşamasında olan filmlerin çekimleri ertelendi. 

Fantastic Beasts 3’nin çekimlerinin ertelenmeyeceği duyurulmuştu fakat sonuçta kazanan koronavirüs oldu. 

Harry Potter ve onun Büyücü Dünyası (Wizarding World) yıllardır izleyicileri ve okuyucuları eğlendiren küresel bir fenomen olarak karşımıza çıkmakta. Pottermore ve Lanetli Çocuk (Cursed Child) ile dünyayı genişleten J. K. Rowling, Fantastik Canavarlar ile yeni bir döneme girdi. 

Koronavirüs pandemisine ilişkin endişe birkaç haftadır istikrarlı bir şekilde artıyor

Filmin çekimleri zaten birkaç kez ertelenmişti, bu yüzden yapımcılar bir daha ertelenmeyeceğini açıklamştı. Fakat Covid-19 ile ilgili endişeler arttığı için fikirlerini değiştirmek zorunda kaldı. 

Grindelwald ve güçlerine karşı devam eden bir savaş sırasında, Dumbledore’un kardeşinin kim olduğunu öğrendikten sonra neler yaşanacağını göreceğiz. 
Karanlık Lord / Voldemort’u şimdi daha güçlü göreceğiz ve hikayenin Harry Potter'ın olaylarına ve karakterlerine nasıl bağlandığını göreceğiz.

Kasım 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi ertelenecek mi henüz bilinmiyor.