Ezel Akay'dan müjdeli haber!

Usta yönetmen Ezel Akay, Dokuz Kere Leyla filmiyle sinemaya dönüyor.


Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Her Şeyin Bittiği Yer, Yedi Kocalı Hürmüz, F Tipi Film gibi kült yapımlara imza atan ünlü senarist ve yönetmen Ezel Akay uzun süredir ara verdiği sinemaya iddialı ve bol yıldızlı bir komedi filmiyle geri dönüyor.

 

Son olarak 2014 yılı yapımı Küçük Kara Balıklar filmiyle yönetmen koltuğunda yer alan Akay, ayrı kaldığı süre zarfında sadece reklam filmleri çekimine ve oyunculuğa odaklanmış, aralarında Beginner ve Martıların Efendisi gibi yapımların olduğu birkaç filmde rol almıştı.

Contact Film Works ile Mars Media ortak yapımı komedi türündeki Dokuz Kere Leyla'nın konusu ise şöyle: Leyla ve Adem büyük bir çıkmazın içindedir. Yıllardır evli olan çift, mutluluğu artık tadamıyordur. Her ne kadar Leyla, güzel bir kadın olsa da, Adem'in gözü başkalarına doğru gider. Adem, Nergis isimli bir kadına aşık olacaktır. Ancak Nergis, Adem'in ondan beklediklerini karşılamak isteyecek midir?

Çekimlerine önümüzdeki ay başlanması beklenen Akay’ın yeni filminin başrollerinde son olarak Cinayet Süsü ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Uğur Yücel ; Nadide Hayat, Neredesin Firuze, Hükümet Kadın, Organize İşler, Vizontele gibi yapımlarda yer alan tiyatro ve sinema oyuncusu Demet Akbağ ve henüz resmi olarak açıklanmasa da Settar Tanrıöven, Zafer Algöz , Cengiz Bozkurt , Serhat Bulut, Fırat Tanış , Bülent Emrah Parlak , Hüseyin Köroğlu , Şahin Irmak , Erdem Yener , Aylin Kontente , Gonca Vuslateri ve İrem Sak’ın eşlik etmesi bekleniyor.

Dokuz Kere Leyla'nın çekimlerinin ne zaman sona ereceği ve izleyicileriyle ne zaman buluşacağı henüz netlik kazanmadı.