Face/Off yine yeniden!

John Travolta ve Nicolas Cage başrollü Face/Off yeniden uyarlanıyor.


1997 yılında gösterime giren ve başrollerde John Travolta ve Nicolas Cage 'in yer aldığı Face/Off (Yüz Yüze) filminin yeni beyaz perde uyarlaması çekiliyor.

Filmle alakalı oyuncu kadrosu, yönetmeni, çekimlerin başlama ve vizyon tarihi gibi birçok belirsizlik olmasına rağmen ilk filmin hayranlarını heyecanlandıran habere göre senaryoyu 22 Jump Street, The Cloverfield Paradox, Sonic the Hedgehog gibi son yılların başarılı yapımlarında da imzası bulunan Oren Uziel kaleme alacak.

1997 yılında çekilen ilk filmde deneyimli bir FBI ajanı olan ve ölen oğlu Micheal’ın yasını tutmakta olan Sean Archer'ın mücadelesine ışık tutuluyordu. Archer, oğlunun katilinin, yeminli bir düşman, güçlü bir suçlu olan Castor Troy olduğuna inanmaktadır. Bir gün Archer, nihayet Troy’u köşeye sıkıştırır ancak aralarında geçen kavga sırasında Archer, onun tüm Los Angeles şehri ve yaşayanlarını yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir. Bombanın yerini ne yazık ki bilen diğer tek kişi Castor’un erkek kardeşi Pollux’tur ve o da konuşmayı reddeder. Geriye tek bir çare kalmıştır o da yüzünü değiştirmek. Sıradışı bir operatör doktor, insanların yüzünü keserek baştan aşağı bir başkasının yüzü ile değiştirebilmektedir. Archer da bu operasyona girerek değişen yüzü sayesinde Pollux ile iletişim kurmayı deneyecektir. Fakat bu sefer roller değişir ve yerine geçtiği baş düşmanı Castor Troy hafızasını geri kazanır ve Archer’dan yüzünü geri almak için intikam peşine düşer.