“Fahrenheit 451” görücüye çıkıyor

HBO imzalı distopia filmi “Fahrenheit 451” mayısta prömiyer yapıyor.


HBO kanalında yayınlanacak “Fahrenheit 451” uyarlamasının prömiyer tarihi belli oldu. Merakla beklenen distopya filmi 19 Mayıs’ta yayınlanacak.

“Fahrenheit 451”ın yönetmenlik koltuğunda, Hoşçakal Solo (Goodbye Solo) , Ailem İçin (At Any Price)  ve 99 Homes filmleriyle tanıdığımız ödüllü yönetmen Ramin Bahrani oturuyor. Filmin başrolleri ise 2 Oscar adayı Michael Shannon ve “Black Panther”ın yıldızı Michael B. Jordan ’a emanet. Başrol ikilisine filmde son yılların yükselen yıldızı Sofia Boutella , Keir Dullea , Chris Gleason, Martin Donovan , Lilly Singh , Grace Lynn Kung , Joe Pingue ve Sean Jones gibi isimler eşlik ediyor.

Distopya edebiyatının en önemli eserlerinden biri sayılan “Fahrenheit 451”, tarihin menfaatler ışığında yeniden yazıldığı, medyanın uyuşturucu görevi gördüğü ve itfaiyecilerin yakalanan kitapları yaktığı bir gelecekte geçiyor. Montag ve Beatty isimli iki itfaiyecinin karşıya karşıya geldiği hikayede, Michael B. Jordan akıl hocasıyla karşı karşıya gelen ve insanlığını yeniden kazanmaya çalışan itfaiyeci Montag karakterini canlandırırken, başarılı oyuncu Michael Shannon da itfaiye şefi ve akıl hocası Beatty olacak. Güzel oyuncu Sofia Boutella ise ikili arasında kalan muhbir Clarisse olarak karşımıza çıkacak.