Farkında Mısınız? Kısa Film Yarışması

Yarışma bireylerin duyarlılıklarına katkı sağlamayı amaçlıyor.


Farkında mısınız? Dezavantajlı gruplara yönelik olarak toplumsal farkındalık çalışmalarına bir kampanya niteliğinde ve sürdürülebilir bir kimlik kazandırılması amacı ile hazırlanmış tematik bir kısa film yarışmasıdır.

Etkinlik;T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilmektedir.  Kısa film yarışması ile hem katılımcıların ve hem hedef kitlenin estetik duyum ve beğenilerinin geliştirilmesi ve aynı zamanda kültürel değerlerine ve çevreye karşı toplumunum tüm kesimlerine duyarlı birer birey olarak yer almalarına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Farkında mısınız? Kısa Film yarışması;1.lik,2.lik ve 3. lük ödülleri dışında ayrıca ‘’Ben Seçtim ’’ halk beğenisi kategorisi ile, hedef kitlenin yalnızca izleyici olarak bir sürecin bizzat yöneticisi ve karar vericisi olmasını sağlamaktadır.
 
Kısa Film Yarışmasının 2017 yılı teması ''otizm'' olup, seçici kurulu Sayın Hülya Koçyiğit ,Sayın Ozan Açıktan ,Sayın Mert Yavuzcan ,Sayın Serdar Akbıyık ve Sayın Serhat Serter'den oluşmaktadır.
Yarışma ‘’otizm’’ temalı 2016 ve sonrası yapım amatör ve profesyonel herkesin katılımına açıktır.

1.Ödülü10.000 TL,  2.Ödülü5.500 TL,  3. Lük ödülü3.500 TL olan yarışmada halk oylaması 1. Si ödülü GoProHero 4 dür.