Fatih Akın'ın Yeni Filmi 'Kesik' 5 Aralık'ta Vizyonda

'The CUT', beyazperde için gün sayıyor.


Fatih Akın'ın 'Aşk, Ölüm ve Şeytan' üçlemesinin son filmi 'The CUT', beyazperde için gün sayıyor.

Duvara Karşı filmiyle başlattığı, Aşk, Ölüm ve Şeytan' üçlemesini Yaşamın Kıyısında filmiyle devam ettiren  Fatih Akın, sekiz yıl süren uzun çalışmasının ardından 'The Cut/Kesik' ile bu üçlemeyi tamamlıyor.

Oscarlı yönetmen  Martin Scorsese'nin de övgü dolu sözlerle bahsettiği ve 'Özgün, samimi ve epik bir film olarak nitelediği, 'The Cut /Kesik'in oyuncu kadrosunda  Tahar Rahim, Simon Abkarian , Makram J. Khoury, Hindi ZahraKevork MalikyanBartu KüçükçağlayanTrine DyrholmMoritz Bleibtreu, Arsinée Khanjian , Akin Gazi ve Arévik Martirossian'ın yer alıyor.

20 Milyon Dolarlık bütçesiyle de adından söz ettiren ve çekimleri  AlmanyaKüba,KanadaÜrdün  ve  Malta'da gerçekleşen 'The CUT/Kesik''in konusu ise şöyle:

1915, Mardin, Bir gece, Osmanlı askeri şehirdeki tüm Ermeni erkekleri toplar, demirci Nazarat  Manukyan'ı da ailesinden koparırlar. Yıllar sonra, iki kızının hala hayatta olduğunu duyan Nazarat, kızlarını bulmayı kafasına koyar. Bu yolculuk onuMezopotamya  çöllerinden Havana'ya, oradan da Kuzey  Dakota  eyaletinin ıssız ve çorak arazilerine sürüklemiştir. Bu serüven, Nazarat'ı iyi kalpli insanlarla karşılaştırdığı gibi aynı zamanda kötü ve adeta şeytanın vücut bulduğu insanlarla da buluşturur.