Forbes Hollywood'un 2017 tablosunu çıkardı

İşte yapımcılarına en çok kazandıran ve en çok kaybettiren oyuncular


Forbes, 2017 yılının en çok kazandıran ve kaybettiren oyuncuların listesini açıkladı. En çok kazandıran oyuncu Jeremy Renner olurken en çok zarar ettiren isim ise Mark Wahlberg oldu. 

Hollywood, yaptığı her yapımla milyarlarla ölçülebilecek bir kazanç sağlıyor. Bu, Hollywood’da bir endüstri kolu olarak ele alınan sinemanın gelişmesinin yanında aynı zamanda ekonomiye de büyük bir katkı sağladığını söyleyebiliriz. Endüstri kazanır, sinema kazanırken doğal olarak sanatçılar da kazanır.

ABD’li iş dünyası ve ekonomi dergisi Forbes, son 1 yılda Hollywood’a en çok kazanç sağlayan ve kaybettiren sinema oyuncularının isimlerini açıkladı.

Hollywood’un yapımcılarına en çok kazandıran ve kaybettiren oyuncuları

Listeye göre Emma Watson , Disney’in Beauty & The Beast sayesinde Hollywood’un en değerli ikinci oyuncusu olurken, Avengers serisi ve senenin en beğenilen filmlerinden Wind River’ın başrolü Jeremy Renner ise listenin birinci sırasında yer aldı. İşin bir de yıl içerisinde fazla kazandıramayan hatta aksine kaybettiren oyuncuların tarafı da var. Bu listeye baktığımızda ise ilk sırada Transformers: The Last Knight ve Daddy’s Home 2 gibi gişesi yüksek filmlere rağmen Mark Wahlberg’ü görüyoruz. Listenin ikinci sırasında ise bu sene çokça yapımda görmediğimiz Chritstian Bale varken, Coen Kardeşlerin yönetmenliğindeki Hail, Ceaser! ve Steven Soderbergh ’in Logan Lucky filminde rol alan Channing Tatum üçüncü sırada yer aldı.

Forbes’un yaptığı liste ise oyuncuların filmde kazandığı para üzerinden, filmin kazancına olan oranı hesaplanarak yapıldı. Yani oyuncunun kazandığı 1$’ın filmin kazancına olan oranı cinsinden hazırlandı.

İşte Forbes’un 2017 yılının en çok kazandıran ve kaybettiren oyuncu listesi:

2017 yılının en çok kazandıranları

Jeremy Renner: Kazandığı her 1$ için 93,80$ kazandırdı
Emma Watson: Kazandığı her 1$ için 70,70$ kazandırdı
Scarlett Johansson : Kazandığı her 1$ için 66,50$ kazandırdı
Amy Adams : Kazandığı her 1$ için 46,10$ kazandırdı
Chris Pratt : Kazandığı her 1$ için 34,40$ kazandırdı

2017 yılının en çok kaybettirenleri

Mark Wahlberg: Kazandığı her 1$ için 4,40$ kazandırdı
Christian Bale : Kazandığı her 1$ için 6,70$ kazandırdı
Channing Tatum: Kazandığı her 1$ için 7,60$ kazandırdı
Denzel Washington : Kazandığı her 1$ için 10,40$ kazandırdı
Brad Pitt : Kazandığı her 1$ için 11,50$ kazandırdı

Kaynak: The Playlist