Ford v. Ferrari'den ilk poster!

Christian Bale ve Matt Damon’lı “Ford v. Ferrari”den ilk poster yayınlandı.


Christian Bale ve Matt Damon ’ın başrollerini paylaştığı biyografik drama filmi “Ford v. Ferrari”nin ilk posteri görücüye çıktı. Merakla beklenen filmin ilk fragmanının ise önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

Ford v. Ferrari’nin 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’ndaki rekabetini konu alan filmin yönetmenliğini James Mangold 'un üstlenirken, senaryosu Jez Butterworth , John-Henry Butterworth , Jason Keller ve James Mangold gibi kalabalık bir ekibin imzasını taşıyor. Başrollerde ise Christian Bale ve Matt Damon'ın yanı sıra “Outlander” dizisinin üç Altın Küre adayı başrolü Caitriona Balfe , “Sessiz Bir Yer”in genç yıldızı Noah Jupe , Netflix’in Punisher’ı Jon Bernthal , “Boardwalk Empire” ve “House of Cards” gibi dizilerle tanınan Emmy adayı Paul Sparks , Jack McMullen , Tracy Letts ve Josh Lucas gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusuna gelince; Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

Ford v. Ferrari'nin ülkemizde 15 Kasım tarihinde gösterime girmesi bekleniyor.