Friends hayranlarına müjde!

Netflix, milyonların severek izlediği Friends dizisini yayınlayacağını ilan etti.


ABD'nin NBC kanalında 22 Eylül 1994 ile 6 Mayıs 2004 tarihleri arasında 10 sezon boyunca yayınlanan dizi tekrar bölümleriyle Türkiye'de! Dijital yayın platformu Netflix, Friends dizisinin tüm bölümlerini 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren yayınlayacağını ilan etti.

 

Yayınlandığı yıllar boyunca birçok kez Altın Küre ve Emmy ödüllerine aday gösterilen dizi, bu adaylıklarından 1 Altın Küre ve 8 Emmy ödülü kazanmayı başardı. 

Başlıca rollerde Jennifer Aniston , Courteney Cox , Lisa Kudrow , Matt LeBlanc , Matthew Perry ve David Schwimmer gibi isimlerin yanında birçok ünlü oyuncu da dizide konuk olarak yer aldı.

Friends, çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica'nın ağabeyi Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı Chandler, Chandler'ın ev arkadaşı Joey ve Monica'nın eski arkadaşı Phoebe'den oluşan çok yakın arkadaş grubunun yaşadıklarını anlatıyor. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.

Öte yandan yakın zamanda dizinin ABD haklarını satın alan HBO Max, özel bir bölüm planladığını ve bütün oyuncuların tam kadro bu bölümde yer alacağını açıkladı. Özel bölümün, bu yılın ilerleyen aylarında yayınlanması bekleniyor.