Game of Thrones internete sızdırıldı!

Dizinin sızdırılan 7. sezonun 4. bölümü dün internette yayınlandı.


Geçtiğimiz günlerde bir grup bilgisayar korsanı, HBO'nun sistemine girdiklerini ve Game of Thrones dizisinin henüz yayınlanmamış bir bölümünün senaryosunu ele geçirdiklerini öne sürmüştü. Ancak HBO televizyon kanalı, bazı basın mensupları ve Mashable haber sitesine yaptığı açıklamada gerçekleşen son sızıntının siber saldırı ile ilgili olmadığını söyledi.

HBO'nun dağıtım ortağı olan Star India şirketinin sözcüsü, '7'nci sezonun 4'üncü bölümünün internete sızdırılması meselesini ciddi bir şekilde ele aldıklarını ve konuyla ilgili bir iç soruşturma başlattıklarını' duyurdu.

'The Spoils of War' adını taşıyan yeni bölüm, sosyal medya platformu Reddit'e cuma sabahı yüklendi. Game of Thrones dizisiyle ilgili popüler bir tartışma forumuna bölümü yükleyen takma isimli bir kullanıcı, 'Pakistan'dan bir hediye' yorumuyla paylaşımda bulundu. 

Siber saldırı sırasında yayınlanmamış bölümlerin ele geçirilip geçirilmediği bilinmiyordu. Bu hafta içinde siber saldırıyı gerçekleştiren bazı kişilerden gazetecilere mail gönderilmiş, maillerde hackerların halen HBO'nun sistemlerine erişimleri oldukları ve şirket ile müzakerelerin sürdüğü iddia edilmişti. İnternette paylaşılan dizinin ekran görüntülerinden bölümün şirket içi kullanım için dağıtıldığı düşünülüyor. 

Daha önceki sezonlarda sızdırılmıştı.

Daha önceki sezonlarda da Game of Thrones'un henüz yayımlanmamış bazı bölümleri internete sızdırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde HBO, Game of Thrones final sezonunun altı bölümden oluşacağını daha önce açıklamıştı. Dizinin hayranları ise, altı bölümün kendilerine yetmeyeceğini belirterek serzenişte bulunmuştu.

HBO programlarının başsorumlusu Casey Bloys, konuyla ilgili sürpriz bir açıklama yaparak fantastik dizinin sezon finalinin iki saatlik bölümlerden oluşabileceğini ve aslında diğer sezonlardan çok daha uzun sürebileceğini söylemişti.

Bloys, açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı: Game of Thrones’ın final sezondaki bölümlerin daha uzun olacağını düşünüyorum, fakat ne kadar uzun olacağından emin değilim. Bu konuyu henüz tartışmadık. Bölüm başına iki saat fazlaymış gibi görünüyor ama Game of Thrones harika bir dizi, kim bilir?