Game Of Thrones ne zaman başlayacak?

Yeni sezona dair ipuçları gelmeye devam ediyor.Dünyaca popüler dizinin yayıncısı HBO, resmi Facebook sayfasından yaptığı canlı yayında dizinin başlangıç tarihini açıkladı. Facebook canlı yayınında içerisinde bir buz kütlesi görülürken, izleyicilerin beğenileri geldikçe bu buz kütlesine ateş püskürtüldü. Bunun sonucunda eriyen buz kütlesinden Game of Thrones 7. sezon tarihi çıktı. Buna göre önceki yıllarda Nisan ayında başlayan dizinin yeni sezonu bu yıl 16 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak.

Dizinin 7. sezonuyla ilgili bir çok ipucu ve tahmin yürütülüyor. İşte onlardan bir kaçı...

Yeni aşklar var mı?

Kız kardeşi ile yaşadığı ilişki ve ona duyduğu ihtiraslı aşk ile gündemde olan Jaime Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau , “Yeni sezonda neler olacak? ' sorusuna kız kardeşi Cersei'yi karşılıksız sevdiğini söyledi.

Nikolaj Coster-Waldau’nun 'Cersei’nin başka talibi yok' sözlerinin doğru olmadığını açıklaması, 7. sezonda yaşanacak yeni aşk gelişmelerinin haberi olarak yorumlandı.

Nikolaj Coster-Waldau sözleri, Cercei yeni bir aşka yelken açmayacaksa da Jaime Lannister'a yeni bir rakip geleceği yönünde yorumlandı.

Sansa ölüyor mu

Bunun dışında Sansa'nın yeni sezonda hamile olma ihtimali de konuşulanlar arasında.

Hatta Sansa'nın bu sezon dizinin sansasyonel ölüm geleneğine kurban gideceği de ihtimal dahilinde.

Ejderhalar büyüyor

Game of Thrones dizisinin yönetmeni, yedinci sezonda, ejderhaların jumbo jet (Boeing 747) uçağı boyutuna ulaşacağını söyledi.

Shankman, “Ejderhalar, yeni sezonda Boeing 747 boyutunda olacak. Bir ejderhanın alevinin çapı 9 metre olacak” dedi. (Bir 747 Boeing uçağın uzunluğu 70 metreyken, kanat genişliği 64 metre oluyor.)

Daenerys Targaryen’in üç ejderhası yedinci sezonda, ejderha kraliçesinin işgal gemisinin bir parçası olarak Westeros'a gidiyor.

Bunların hepsi doğru çıkar mı bilinmez. 7. sezonu bekleyip göreceğiz.

Kaynak: ntv