'Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok' yeniden çekiliyor!

İlk olarak 1930 senesinde çekilen Oscar ödüllü filme remake geliyor.


All Quiet on the Western Front / Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi etkileyici bir kadro ile yeniden çekiliyor. Daniel Brühl ’ün başrolünde olacağı filme Avustralyalı aktör Travis Fimmel da dahil olacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Edward Berger (Patrick Melrose) olacak.

BAFTA ödüllü yönetmen Edward Berger, filmin tamamen Almanca olacağını belirtiyor. Berger, kısa açıklamasında şu ifadelere yer verdi 'Senaryo 1918 olarak belirlenebilir, ancak doğrudan günümüze ve söylemimizin tonuna da hitap ediyor. Savaş, ülkemin bakış açısıyla hiç anlatılmamış. Filmimiz bunu yapacak, aynı zamanda fiziksel, içten ve çok modern bir film olacak.'

Erich Maria’nın “Remarque” adlı romanından uyarlanan orjinal film, askerlerin savaştan önceki ve savaş esnasındaki ruh hallerini anlatıyor. Savaştan önce büyük coşkuya sahip olan askerlerin, askere alındıktan sonra karşılaştıkları sert ve acımasız gerçekleri işleyen kitap, savaş karşıtı bildiri olarak da kabul ediliyor. 

1.Dünya Savaşı'nı Alman askerlerinin gözünden göreceğimiz filmin hikayesi, vatansever öğretmeni tarafından orduya katılmaya itilen Alman bir öğrenci olan Paul Baumer ve bir grup arkadaşının savaşın korkunç gerçeklerine tanıklık etmelerini anlatıyor. Zamanla, savaş tarafından verilen fiziksel ve psikolojik hasar, ayakta kalan tek adam olana kadar arkadaşlarının birer birer ölmesini izleyen Baumer'e travmatik zararlar veriyor. 

Brühl ve Fimmel’ın yer alacağı All Quiet on the Western Front, 2021 yılında gösterime girecek.