Gerçek güç içimizde!

Pes Etme - Stronger filminden yeni afiş ve fragman geldi.


Pes Etme (Stronger) filminin 'Gerçek güç içimizde' sloganıyla Türkçe afişi ve Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı.

Filmde genç bir adam, 2013 Boston Maratonu bombalaması ve onun sonrasında yaralı bir şehir için umut ve kararlılığın sembolü haline geldi. Jeff Bauman 'ın New York Times'ın çok satan biyografisinden temel alınarak çekilen film, zaaflara karşı yorulmayan cesarete odaklanıyor.

Sıradan bir adam olan Jeff Bauman'ın (Jake Gyllenhaal ) şehrinde ve dünyasında, umudun sembolü olarak insanların kalbine girer. 27 yaşındaki işçi sınıfı bir Bostonlu olan Jeff, maratonda eski kız arkadaşı Erin'i (Tatiana Maslany ) geri kazanmaya çalışır. Patlama meydana geldiğinde bitiş çizgisinde onu beklerken, saldırıda iki bacağı da kaybeder. Jeff’in hastanede bilinci yerine geldiğinde güvenlik güçlerine bombacıların birini tespit etmede yardımcı olur, ancak kendi savaşı yeni başlamıştır. Erin ve Erin’in ailesinin desteğiyle aylarca süren fiziksel ve duygusal rehabilitasyona başlar. Bir ailenin bağlılığını test eden, bir toplumun gururunu tanımlayan ve yıkıcı engelleri aşmak için iç cesaretini kullanmayı anlatan Jeff’in kahraman yolculuğunun samimi bir hikayesidir. Ham duygu, insanlık ve mizah ile dolu Pes Etme, 'Boston Güçlüsü'nün canlı örneği haline gelişini takdir eder.

Pes Etme’de Akademi Ödülü adayı Jake Gyllenhaal (Night of Crawler, End of Watch) ve Emmy Ödülü kazanan Tatiana Maslany (Orphan Black, The Vow) ve Akademi Ödülü adayı Miranda Richardson (Enchanted April, Damage) ile bir araya geliyor. Film, Jeff Bauman ve Bret Witter 'in aynı adlı en çok satan kitabına dayanırken, Bostonlı John Pollono (Small Engine Repair, Lost Girls) tarafından yazıldı ve David Gordon Green (George Washington, Pineapple Express) tarafından yönetildi.

Mandeville Films'ten Todd Lieberman , ilk başta genç bir adamın biyografi yazması için çağrıda bulunan bir meslektaşından Jeff'in hikayesini duydu. Tecrübeli yapımcı yeni bir senaryo arıyordu ve ilham vericiliğinin yanı sıra eğlendiren de bir şey bulmak istiyordu. Lieberman, 'İzleyicileri heyecanla dolduran hikayelerin gelişi zordur.' diyor. 'Sonra Jeff'i duydum. Tam olarak aradığım şey buydu.'

Jake Gyllenhaal için karakterinin özünü bulmak uzun ve titiz bir süreçti. Aktör, insanlığını ve savunmasızlığını kaybetmeden Bauman'ın olağanüstü azimini takdir etmeye kararlıydı, ancak Bauman'ın doğuştan gelen sabrı bazen bunu zorlaştırıyordu. Gyllenhaal, 'Özellikle Bostonlular arasında, erkeklerde bir şeyleri yeleklerine yakın tutma huyu vardır.' diyor. 'Denemek ve Jeff'in duygularıyla ilgili konuşmasını sağlamak zordu. Bir şey saklıyormuş gibi değildi. Sadece doğal haliydi. Dolayısıyla ritminde veya bazı sorunlara yaklaşımında ipuçları bulmam gerekiyordu.'

Filmin konusuna gelince...

2013 Boston Maratonu'nun bitiş çizgisinde yer alan Jeff Bauman, kahraman olma niyetinde değildi. Fakat yanında bir çift bomba patladığı anda hayatı değişti. Oradan geçen bir fotoğrafçı, Jeff'in caddeden fırladığı korkunç anı yakalar. Sağ bacağının dizden aşağısı yoktur. Sol bacağının dizden aşağısı kemiğine kadar soyulmuştur. Bu görüntü viral hale gelir ve Jeff aniden tüm dünyadaki insanlar için korkunç bir trajedinin yüzü olur.