Gişe rakamları şaha kalktı!

Sinemaseverler yeni sezonun açılmasıyla birlikte salonlara akın etti.


Sinema salonlarımızda yeni sezonla birlikte hareketlilik başladı ve gerek salon sahipleri ve gerekse yapım ve dağıtım firmalarının yüzü gülmeye başladı. 

Dağıtım firmaları ve bazı sinema salonları arasında yılbaşında yaşanan anlaşmazlık sonrasında vizyona girmesi beklenen gişe filmleri vizyon tarihlerini ertelemek durumunda kalmışlardı. Bu da sinema salonlarında önceki yıllarda pek görülmeyen bir durgunluğa sebep olmuştu. Sinema gişelerindeki bu durgunluk ekim ayında başında start alan yeni sinema sezonuyla birlikte yerini rekorlara bıraktı.

Geçen hafta vizyona giren Kral Şakir Korsanlar Diyarı, Hareket Sekiz ve Altın Aslan ödüllü Joker filmleri sinema salonlarında yaşanacak hareketliliğin sinyallerini vermişti.

Aylar önce yayınlanan tanıtım fragmanlarıyla seyirciyi heyecanlandıran ve bu hafta sonu vizyona giren Aras Bulut İynemli 'li 7. Koğuştaki Mucize başta olmak üzere Will Smith 'li İkizler Projesi ve Antonio Banderas 'lı Acı ve Zafer filmleri de bu hareketliliğe tavan yaptırdı.

3 günde 26 milyon lira

Sadece bu hafta sonu 1.387.308 seyirci salonlara giderken gişelere de yaklaşık 26 milyon lira hasılat bıraktı.

18 Ekim'de Cem Yılmaz 'ın Karakomik Filmler 2 Arada, 25 Ekim'de Cinayet Süsü, 1 Kasım'da Merhaba Güzel Vatanım ve 8 Kasım'da ise Şahan Gökbakar 'ın Recep İvedik 6 filmlerinin de vizyona girmesiyle sinema sezonunun altın çağını yaşaması bekleniyor. Ömer Şahin li