Gişe rekora doymuyor!

7. Koğuştaki Mucize seyirci sayısını artırarak zirvedeki yerini korudu.


18 - 20 Ekim hafta sonu gişe rakamları belli oldu. Buna göre, vizyondaki ikinci hafta sonunu yaşayan 7. Koğuştaki Mucize filmi, ilk haftaya nazaran seyirci sayısını artırdı ve zirvedeki yerini korumayı başardı.

Seyirci ve hasılat rakamlarında ekim ayına kadar geçmiş yıllara oranla durağan hatta daha düşük bir performans sergileyen gişe rakamları yeni sezonun açılmasıyla birlikte çıkışa geçti.

Joker ve Kral Şakir Korsanlar Diyarı filmlerinin 4 Ekim'de ve 7. Koğuştaki Mucize filminin 11 Ekim'de ve bu hafta sonu da Cem Yılmaz 'ın merakla beklenen yapımı Karakomik Filmler'in vizyona girmesiyle birlikte gerek seyirci sayısı ve gerekse gişe hasılatı neredeyse dikey olarak çıkışa geçti ve iki hafta üst üste iki kez ekim ayı rekoru tazelendi.

Vizyona girdiği ilk 3 günde 615 seyirciyi salonlara çeken 7. Koğuştaki Mucize bu hafta sonunda bu rakamın da üstüne çıktı ve 645 binden fazla seyirci tarafından izlendi. Filmin ilk 10 gün performansı ise 1.851.889 olarak açıklandı.

18 - 20 Ekim hafta sonunun en çok merak edilen yapımı ise Cem Yılmaz'ın Krakomik Filmleri oldu. 2019 yılbaşından bu yana zihinlerde vizyona girecek mi, girecekse ne zaman girecek sorularına muhatap olan Karekomik Filmler 2 Arada ve Kaçamak filmleri nihayet vizyona girdi ve ilk hafta sonunda 276.086 seyirci tarafından izlendi ve zirveye ikinci sıradan giriş yaptı.

4 Ekim'de vizyona giren Kral Şakir Korsanlar Diyarı ve Joker filmleri vizyondaki üçüncü hafta sonunda da istikrarlarını bozmadılar ve listenin üçüncü ve dördüncü sırasında yer aldılar. Kral Şakir bu hafta sonunda 224.023; Joker ise 164.466 seyirci tarafından izlendi.

Haftanın bir diğer yeni filmi Angelina Jolie başrollü Malefiz: Kötülüğün Gücü filmi ise 72.213 seyirci tarafından izlenerek listenin beşinci sırasından giriş yaptı. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)