Gişede rekor haftası!

Kral Şakir Korsanlar Diyarı ve Joker filmleri açılışlarını rekorla yaptı.


4 - 6 Ekim Türkiye sinema salonları gişe rakamları belli oldu. Buna göre bu hafta sonu vizyona giren Kral Şakir Korsanlar Diyarı ve Joker filmleri beklendiği üzere gişeleri salladı ve rekorları alt üst ettiler.

Bir süredir durağan giden ve önceki senelerin arkasında seyreden 2019 yılı yeni sezonun açılması ve akabinde Kral Şakir Korsanlar Diyarı ve Joker'in vizyona girmesiyle eski hareketli günlerine döndü ve sadece bu iki filmle 900 bin seyirci ve toplamda da yaklaşık 1,1 milyon seyirciyi yi salonlarda misafir etti. Bu rakamlar yıl içerisinde en yüksek seyirci sayısına ulaşan ikinci hafta sonu olurken ayrıca tüm zamanların en çok seyirciye ev sahipliği yapılan ekim ayı ilk hafta sonu oldu.

2018 yılında gösterime giren Kral Şakir Oyun Zamanı'nın devam filmi olan Kral Şakir Korsanlar Diyarı, vizyondaki ilk üç gününde 504.303 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye'ye birinci sıradan giriş yaptı ve animasyon film kategorisinde tüm zamanların açılış rekorunu kırdı. Film ayrıca, Organize İşler Sazan Sarmalı'nın ardından bu yılın en iyi açılış yapan ikinci yerli filmi oldu.

Yılın merakla beklenen filmlerinden Joker, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de ilgiyle karşılandı ve ilk hafta sonunda 385.488 seyirci tarafından izlenerek listenin ikinci sırasında yer aldı. Film böylelikle ekim ayı yabancı film açılış rekorunun da yeni sahibi olmuş oldu. Joker ayrıca bu performansıyla DC Comics uyarlamaları arasında da 513.873 seyircili Batman v Superman: Dawn of Justice filminin ardından en iyi ikinci açılışa imza attı.

Haftanın bir diğer yeni filmi olan Hareket Sekiz, 48.268 seyirciyle açılışını Box Office Türkiye'nin üçüncü sırasında gerçekleştirirken, gösterimdeki ikinci hafta sonunu geride bırakan Fırıncının Karısı, 38.427 seyirciyle dördüncü basamakta kendine yer buldu. Animasyon yapım Yeti Efsanesi (Abominable) ise 26.671 seyirciyle beşinci sırada yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)