Gişede zirve değişmedi!

Mucize 2 Aşk, üçüncü hafta sonunda da gişenin birinci sırasında yer aldı.


20-22 Aralık Türkiye sinema salonları gişe rakamları açıklandı. Buna göre yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül 'ün üstlendiği Mucize 2 Aşk, hafta sonunda 177.159 seyirciyi salonlara çekerek gişe zirvesindeki yerini korumayı başardı.

Film bu rakamla 2019 yılında üst üste üç hafta sonunu gişenin zirvesinde geçirmeyi başaran üçüncü (diğer ikisi Organize İşler Sazan Sarmalı ve 7. Koğuştaki Mucize) yerli yapım oldu. Ayrıca filmin şu ana kadar toplamda 1.369.215 seyirci tarafından izlendi.

Star Wars'ta hayal kırıklığı

Sadece haftanın değil yılın en merak edilen yapımlarından olan Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi, gösterimdeki ilk üç gününde 165.100 seyirci tarafından izlendi. Ancak bu rakamlar filmin, üçlemenin diğer filmlerinin aynı zaman diliminde elde ettiği rakamların bir hayli gerisinde kaldığını da gösteriyor bizlere.

Vizyondaki beşinci hafta sonunu geride bırakan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, 89.909 seyirciyle listenin üçüncü sırasında yer alırken, bir önceki hafta sonu gösterime giren Aman Reis Duymasın 78.844 seyirciyle dördüncü basamakta kendine yer buldu.

Haftanın bir diğer yeni filmi Kırk Yalan ise, 57.552 seyirciyle Box Office Türkiye'nin beşinci sırasında yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)