Gizli kusur 8 Mayıs'ta sinemalarda

“Gizli Kusur”, Thomas Pynchon’ın yedinci romanından uyarlandı.


Warner Bros. Pictures  (Inherent Vice)  “Gizli Kusur”u  sunar. Filmde Oscar adayları Joaquin Phoenix , Josh Brolin  ve Owen Wilson , Oscar ödüllü Reese Witherspoon ve Benicio Del Toro  yer alıyor.

5 kez Oscar’a aday gösterilen Paul Thomas Anderson Thomas Pynchon’ın romanından esinlenilen filmin senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini yaptı. Anderson, Oskar Adayı Joanne Sellar ve Daniel Lupi ile (“There Will Be Blood”) filmin yapımcılığını da üstlendi. Scott Rudin ve Adam Somner filmin uygulayıcı yapımcılığını yaptı.

Filmin konusu:Amerikan karşıt kültürünün son dönemlerinin puslu havasını, klasik dedektif hikayelerinin etrafında dönerek oluşturulmuş. Özel dedektif Doc Sportello’nun eski eşi aniden ortaya çıkıp o sıralar aşık olduğu emlak milyarderi sevgilisinin, karısı ve onun erkek arkadaşı tarafından kumpas kurularak tımarhaneye kapatılması planıyla ilgili bir hikaye anlattığında... işler sarpa sarar.

Saykodelik 60lı yılların sonudur ve o yılların paranoyası gündelik hayata hakimdir. Doc, “sevgi” sözcüğünün o dönemde yaygın olan “trip” ve “müthiş” kelimeleri gibi biraz fazla yaygın kullanıldığının farkındadır ancak bu sözcük genelde beraberinde belayı getirmektedir.