'Goosebumps Canavarlar Firarda' 27 Kasım'da sinemalarda

Fenomen çocuk kitabından uyarlanan film vizyona giriyor.


1992’de serinin ilk çıkışından bu yana Goosebumps kitapları dünya çapında 32 dilde 400 milyon adet sattı. Seri eleştirmenlerin beğenisini topladığı gibi, küresel en-çok-satanlar listesine de hükmetti. R.L. Stine gelmiş geçmiş en iyi çocuk yazarlarından biri kabul edildi.  Şimdi, bu edebiyat fenomeni 3D olarak beyaz perdeye geliyor.

“Goosebumps: Canavarlar Firarda”da, büyük şehirden küçük bir kasabaya taşındıkları için üzgün olan ergen Zach Cooper (Dylan Minnette ) yan komşularının güzel kızları Hannah’yla (Odeya Rush ) tanışınca ve Champ’le (Ryan Lee) çabucak arkadaş olunca umut ışığı bulur. Ama her umut ışığını gölgeleyecek bir bulut vardır: Zach’in umudu Hannah’nın gizemli babasının en çok satan Goosebumps: Canavarlar Firarda serisinin yazarı R.L. Stine (Jack Black ) olduğunu öğrenmesiyle bulutlanır. 

Başrollerini Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush, Amy Ryan, Ryan Lee ve Jillian Bell ’n paylaştığı filmi Rob Letterman yönetti. R.L. Stine’ın Goosebumps kitaplarına dayanan, Scott Alexander ve Larry Karaszewski ’nin hikayesini yazdığı filmin senaryosunu ise Darren Lemke kaleme aldı.

Film 3D seçeneğiyle 27 Kasım'da sinemaseverlerle buluşacak.