'Görevimiz Tehlike 7' ekibine büyük şok!

Görevimiz Tehlike 7'nin çekimleri koronavirüs nedeniyle başlamadan durdu.


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sanat dünyasını da etkilemeye başladı. Virüsün Avrupa'da en çok görüldüğü ülke konumunda olan İtalya'da çekilmesi planlanan 'Görevimiz Tehlike' serisinin yeni filmi Mission Impossible 7'nin çekimleri başlamadan durduruldu.

3 hafta boyunca İtalya'nın Venedik kentinde çekilmesi planlanan 'Görevimiz Tehlike 7'nin hazırlıkları tamamlandı. Oyuncuların çekim için bölgeye gelmesi beklenirken, ülkede her geçen gün artan koronavirüs vakaları nedeniyle filmin çekimleri belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

Bu kararın nedeni ise; yerel yönetimin, yapım ekibini halka açık alanlarda yapılacak çekimler için uyarması oldu.

Vizyon tarihleri de etkilenecek

1996 yılında başlayan 'Görevimiz Tehlike' serisinin son filmi 2018 yılında vizyona girmişti. Devam filmleri Mission Impossible 7'nin 23.7.2021'de ve Mission Impossible 8'in ise 5.8.2022 tarihlerinde içerisinde izleyicileriyle buluşması planlıyordu.

Ancak serinin yedinci filminin çekimlerinin durdurulması ve tekrar ne zaman başlayacağı belli olmadığı için gösterimin ileri bir tarihe atılacağı iddiaları da konuşulanlar arasında.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Christopher McQuarrie 'nin üstlendiği 'Görevimiz Tehlike 7' filminin oyuncu kadrosunda Tom Cruise , Rebecca Ferguson , Vanessa Kirby , Simon Pegg 'in yer alırken; filme Hayley Atwell , Pom Klementieff , Nicholas Hoult , Shea Whigham , Henry Czerny gibi isimler de katılmıştı.