Gucci'den ilk görsel!

Modacı Maurizio Gucci'yi odağına alan House of Gucci'den ilk görsel geldi.


Maurizio Gucci'nin hayatını odağına alan biyografi filmi House of Gucci'den ilk görsel paylaşıldı.

Yönetmenliğini Ridley Scott 'ın üstlendiği, Lady Gaga ve Adam Driver 'ın başrollerini paylaştığı film, ünlü moda markası Gucci'nin sahibi aileden Maurizio Gucci'nin, eski karısı Patrizia Reggiani'nin tuttuğu bir kiralık katil tarafından öldürülmesini konu ediniyor.

Gucci ailesinin 80'li yıllarda yaşadığı ve bitmeyen iç çekişmelerinin sonucunda 1995 yılında Maurizio Gucci'nin öldürülmesiyle sonuçlanan Gucci ailesinin hikâyesini konu edinen House of Gucci'de, Maurizio Gucci'yi Adam Driver, onu suikastını gerçekleştiren katili tutan eski karısı Patrizia Reggiani'yi ise Lady Gaga canlandırıyor.

2018 yılı yapımı A Star is Born'deki performansıyla 2019 yılında En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilen ve bugüne kadar başka bir yapımda yer almayan Lady Gaga'nın setlere dönüş filminin çekimleri İtalya başta olmak üzere Avrupa'da sürüyor. Filmde Adam Driver ve Lady Gaga'nın yanı sıra Al Pacino , Jeremy Irons , Jared Leto , Jack Huston , Camille Cottin gibi birbirinden yıldız isimler de yer alıyor.

Ridley Scott'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu Sara Gay Forden'ın The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed kitabından Roberto Bentivegna tarafından kaleme alındı.

House of Gucci'nin, herhangi bir aksaklık olmaması durumunda 24 Kasım 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.