Güzel oyuncudan sürpriz karar!

Scarlett Johansson, tepkilere dayanamayarak transseksüel rolünden ayrıldı.


Scarlett Johansson gelen tepkilerin ardından suç imparatoru transseksüel Jean Marie Gill rolünden ayrılma kararı aldı.

Marvel Sinematik Evreni'nin seksi Karadul'u Scarlett Johannson'ın, Pittsburgh'te yaşamış olan transseksüel suç imparatoru ve mafya Jean Marie Gill'e hayat vereceği haberi, pek çok sinema sever tarafından eleştirilmiş ve transseksüel oyuncuların da tepkisini çekmişti. Johansson'ın yaptığı ilk açıklama ise transseksüel rollerde boy göstermiş olan Jared Leto gibi oyuncuları hedef göstermek olmuştu.

Ancak görünen o ki; güzel oyuncu baskılara dayanamadı. Out.com'a açıklama yapan güzel oyuncu yapımını Joel Silver’ın Silver Pictures , Tobey Maguire’ın Material Pictures ve Johansson’ın These Pictures yapım şirketlerinin üstleneceği biyografik film Rub & Tug'dan ayrıldığını duyurdu.

Seksi oyuncu açıklamasında; 'Dante Tex Gill olarak benim seçilmemi çevreleyen son zamanlardaki etik sorular ışığında, projeye katılımımı saygıyla geri çekmeye karar verdim. Transseksüel insanlara olan kültürel anlayışımız ilerlemeye devam ediyor ve ilk açıklamamı yaptığımdan beri topluluktan çok şey öğrendim ve bunun duyarsızlık olduğunu anladım. Trans topluluğuna büyük hayranlık ve sevgim var, Hollywood'da kapsayıcılığa dair bu konuşmanın devam etmesine minnettarım. Bu konuşmanın, tartışmalı olsa da, filmdeki çeşitlilik ve temsil hakkında daha büyük bir algılayış başlattığına memnunum.' dedi.

Scarlett Johansson'ın bu adımı sektör içinde de büyük takdir topladı. Emmy adayı yönetmen ve yapımcı Rhys Ernst konuya dair; 'Scarlett'ın projeden çıkmaya karar vermesi, toplumu dinlemenin iyi bir örneği ve yapılması gereken doğru şeydi.' dedi.

Şu an için başrolsüz kalan 'Rub & Tug', Pittsburgh'te yaşamış olan Jean Marie Gill'in hikayesini konu alıyor. Bir suç imparatoru ve mafya olarak nam salan Gill, bir kadın olarak dünyaya gelse de bir masaj salonu ve fuhuş piyasası işlettiği 70'lerde bir erkek kimliğine bürünerek Dante ‘Tex’ Gill adını aldı. Ancak filmin ağırlık merkezi, Gill'in tutkulu aşk yaşadığı kız arkadaşı Cynthia ile olan ilişkisi olacak. Pittsburgh Steelers futbol takımına steroid sağlayan ve çetelerden kurtulmak için eşcinsel toplumundaki bağlantılarını kullanan Gill'in cinsiyet değiştirdiği hiçbir zaman kanıtlanmadı, ancak her zaman 'Bay Gill' olarak hitap edilmeyi tercih ettiği biliniyordu. Hatta Pittsburgh Post-Gazette'de yayınlanan anma yazısında, Gill'in daha maskulen görünmek adına girdiği bir cinsiyet değiştirme ameliyatının ilk aşamalarında olabileceği belirtilmişti. (Kaynak: beyazperde.com)