Hababam'dan görkemli gala!

Rıfat Ilgaz'ın kitabından uyarlanan Hababam Sınıfı Yeniden galasını yaptı.


Bu cuma vizyona girecek olan 'Hababam Sınıfı Yeniden' filmi için görkemli bir gala gerçekleştirildi. Geçtiğimiz akşam gerçekleşen gala adeta ünlü akınına uğradı. Geceye filmin başrol oyuncularından Alta Erkekli, Osman Alkaş , Yusuf Çim , Sami Aksu , Hande Katipoğlu gibi birçok ismin yanı sıra çok sayıda izleyici de katıldı.

Rıfat Ilgaz 'ın aynı adlı eserinden ilk kez 1975 yılında sinemaya uyarlanan ve her bölümü halen kahkahalarla izlenen Hababam Sınıfı filmleri Türk Sineması'nın en önemli yönetmenlerinden Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çekilmiş ve Kemal Sunal , Tarık Akan , Halit Akçatepe , Şener Şen , Adile Naşit , Ayşen Gruda , Münir Özkul gibi Yeşilçam'ın efsane isimleri bir araya gelmişti.

İşte bu filmlerin en son uyarlaması ise Doğa Can Anafarta yönetmenliğinde  Hababam Sınıfı Yeniden ismiyle tekrar beyaz perdede sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Hababam Sınıfı Yeniden filminin oyuncu kadrosunda Altan Erkekli , Toygan Avanoğlu , Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz , Yusuf Çim, Özge Özacar , Giray Altınok , Sami Aksu, Nazlı Pınar Kaya , Fırat Albayram , Irmak Aydın , Mustafa Karaoğlu , Hasan Say , Hülya Duyar , Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi , Nural Demirhan ve Vural Ceylan yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Mehmet Başbaran 'ın üstlendiği filmin senaryosunu ise Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey kaleme alıyor.

Filmin kısa özeti ise şöyle: Özel Çamlıca Lisesi, yeniden karma eğitime geçince, kızlar ve erkekler arasından tatlı bir rekabet başlar. Okula yatılı gelen kız öğrenciler ile okulun gediklileri başlarda birbirlerine meydan okurken, bir süre sonra müttefik olarak birlikte birçok maceraya atılır.

Hababam Sınıfı Yeniden 5 Nisan 2019'da sinemalarda...