Hababam Sınıfı'ndan ilk kareler!

Yeni nesil Hababam Sınıfı filmi ilk kareleriyle huzurunuzda!


Yeni nesil Hababam Sınıfı filminden ilk kareler geldi. Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri ‘Hababam Sınıfı’ bir kez daha canlanıyor. 1975 yılında usta yönetmen Ertem Eğilmez 'in yönetmenliğinde seyircilerle buluşan, Yeşilçam sinemasının unutulmaz serilerinden biri haline gelen ve nesiller boyunca seyircilerinin kalbini ısıtmayı başaran seri, bu kez modern bir dokunuşla beyaz perdeye uyarlanıyor.

Yapımcılığını HANN Film’n üstlendiği yeni Hababam Sınıfı'nın yönetmenliğini Biz Size Döneriz ve Damat Takımı gibi komedi filmleri ile adını duyuran Doğa Can Anafarta ve senaristliğini ise Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey üstleniyor. Filmin görüntü yönetmenliğinde ise Mehmet Başbaran 'ın imzası bulunuyor.

Filmde Türk sinemasının ünlü isimleri ile genç kuşağın harmanlandığı bir kadro karşımızda olacak. Başta usta oyuncu Altan Erkekli , Hafize Ana rolüyle Hülya Duyar ve Osman Alkaş olmak üzere Toygan Avanoğlu , Hande Katipoğlu , Sadi Celil Cengiz , Osman Alkaş gibi isimler yer bulurken Hababam Sınıfı’nın mirasını devralan öğrenci kadrosunda ise Yusuf Çim , Özge Özacar , Giray Altınok , Nazlı Pınar Kaya , Sami Aksu , Irmak Aydın ve Fırat Albayram bulunuyor.

Hababam Sınıfı Yeniden 17 Mayıs 2019'da meraklılarına merhaba diyecek.