Hababam Sınıfı Yaz Oyunları’ndan ilk fragman!

Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri yeniden beyazperdeye uyarlandı.


İlk olarak 1975 yılında Ertem Eğilmez yönetmenliğinde beyazperdeye yansıyan “Hababam Sınıfı” Hann yapımcılık tarafından yeni nesil oyuncular ve güncel olaylarla yoluna devam ediyor. Kıbrıs’ta çekilen film vizyon tarihi için gün sayıyor. 

 

Filmin oyuncu kadrosunda Altan Erkekli , Toygan Avanoğlu , Yusuf Çim , Fırat Albayram , Hakan Meriçliler , Giray Altınok , Deniz Akkaya gibi isimlerin yanında Öykü Çelik , Loughnan, Mert Denizmen , Reyhan Ulu Ekinci, Doğan Akdoğan genç isimler de bulunuyor. Ayrıca, fragmanda son aylarda rahatsızlığı sebebiyle hastanede bulunan Mehmet Ali Erbil ’de görülüyor. 

Geniş kadro için kesenin ağzı açıldı

Başarılı oyuncular ve set ekibi 250 kişiden fazla olan filmin yardımcı oyuncu kadrosu da 500 kişiyi buldu. Filmin çekimleri süresince yolcu uçağı kiralandı. Ayrıca, filmin çekimleri sayesinde Kıbrıs’a ek seferler arttı.Geniş oyuncu kadrosu için de Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinden ulaşım için otobüs seferleri düzenlendi.  

Filmin konusu

Kıbrıs’ta her yıl düzenlenen ‘Liselerarası Geleneksel Yaz Oyunları’na bu yıl Özel Çamlıca Lisesi de katılma hakkı kazanır. Okulun sahibi Pinti Lütfullah bu yarışma için fen bölümü öğrencilerinden dört kişi seçer. Fakat Hababam'ın planı devreye girer ve bu dört öğrencinin yerine Yakışıklı, Racon, Format ve Dede Kıbrıs uçağındaki yerlerini alırlar. Şampiyon olmayı hiç umursamayan ve tek amaçları güzel bir tatil olan Hababam için bu yarışma, arkadaşlık ve dayanışmanın değerini anladıkları unutulmaz bir maceraya dönüşecektir.

“Hababam Sınıfı Kıbrıs Yaz Oyunları” 3 Nisan’da sinemaseverlerle buluşacak.