Hababam, yurtdışına açılıyor!

Hababam Sınıfı Yeniden şimdi de Avrupa sinemalarında vizyon alıyor.


Rıfat Ilgaz 'ın unutulmaz eserindan uyarlanan ve ilk yayınlandığı 1975 yılından günümüze kadar binlerce kez izlenen, belki de her kelimesi her repliği ezbere bilinen Hababam Sınıfı'nın yeni nesil versiyonu Hababam Sınıfı Yeniden rüzgarı esmeye devam ediyor.

Türkiye'de geçen hafta vizyona giren ve izleyicilerin beğenisine mazhar olan Hababam Sınıfı şimdi de Avrupa'ya açılıyor. Film Türk nüfusunun yoğun olduğu Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İsviçre ve İngiltere'de toplam 55 sinemada, 11 Nisan’da gösterime giriyor.

Doğa Can Anafarta yönetmenliğinde çekilen Hababam Sınıfı Yeniden filminin oyuncu kadrosunda Altan Erkekli , Toygan Avanoğlu , Hande Katipoğlu , Sadi Celil Cengiz , Yusuf Çim , Özge Özacar , Giray Altınok , Sami Aksu , Nazlı Pınar Kaya , Fırat Albayram , Irmak Aydın , Mustafa Karaoğlu , Hasan Say , Hülya Duyar , Osman Alkaş , Deniz Yeşil Mavi , Nural Demirhan ve Vural Ceylan yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Mehmet Başbaran 'ın üstlendiği filmin senaryosunu ise Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey kaleme aldı.

Filmin kısa özeti ise şöyle: Özel Çamlıca Lisesi, yeniden karma eğitime geçince, kızlar ve erkekler arasından tatlı bir rekabet başlar. Okula yatılı gelen kız öğrenciler ile okulun gediklileri başlarda birbirlerine meydan okurken, bir süre sonra müttefik olarak birlikte birçok maceraya atılır.