Hafta sonu bereketi!

Dram filmi 7. Koğuştaki Mucize öngörüldüğü üzere gişenin yeni lideri oldu.


11-13 Ekim gişe raporu açıklandı. Buna göre 7. Koğuştaki Mucize, 615 binin üstünde bir seyirci rakamıyla görkemli bir açılışa imza attı ve beklendiği üzere gişenin ilk sırasına yerleşti.

Gerek seyirci sayısı ve gerekse gişelere bıraktığı hasılatla oldukça bereketli geçen hafta sonunda 1.387.308 seyirci salonlardaki yerini aldı ve 11 - 13 Ekim hafta sonu, yılın en çok seyirciye ev sahipliği yapan ikinci hafta sonu, ekim ayı tüm zamanlarda ise bu anlamda en iyi hafta sonu oldu. Tablonun bu şekilde oluşmasında üç film başı çekti. Bu yapımlardan ilki ise haftanın merakla beklenen yeni filmi 7. Koğuştaki Mucize oldu. Üç günde 615.411 seyirci tarafından izlenerek gişenin zirvesine yerleşen film, son 16 yılın en iyi ekim ayı açılışına imza attı. Filmin açılış performansı, yerli filmler arasında 2019'un da en iyi ikinci açılışı oldu.

500 binin üzerinde seyirci tarafından izlenerek bir önceki hafta sonunu Box Office Türkiye lideri olarak kapatan Kral Şakir Korsanlar Diyarı, ikinci hafta sonunda 342.610 seyirciyle listenin ikinci sırasında yer aldı ve sadece on günde 1 milyon seyirci baremini aşmayı başardı.

Geçen hafta ekim ayı yabancı film açılış rekorunun yeni sahibi olan Joker, ikinci hafta sonunda düşüş oranını %18,8'de tutarak 312.969 seyirci tarafından izlendi ve hafta sonu listesinin üçüncü sırasında yer aldı. Film, on günde 1.044.003 seyirci tarafından izlendi.

Sinemaya giden yaklaşık her on seyircinin dokuzunun bu üç filme bilet aldığı hafta sonunun dördüncü sırasında ise vizyonun bir diğer yeni filmi İkizler Projesi (Gemini Man) yer aldı. Will Smith 'in başrolünde yer aldığı film, 53.330 seyirci tarafından izlendi. Gösterimdeki ikinci hafta sonunu geride bırakan Hareket Sekiz ise, 20.966 seyirciyle listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)