Hafta sonu gişe rakamları belli oldu

Eltilerin Savaşı yaklaşık 587 bin seyirciyle gişenin yeni lideri oldu.


31 Ocak - 2 Şubat 2020 hafta sonu gişe rakamları belli oldu. Buna göre, Gupse Özay 'ın senaryosuna imza atıp başrolünde yer aldığı Eltilerin Savaşı, yaklaşık 587 bin seyirci sayısıyla açılışını birinci sırada gerçekleştirdi.

Başrollerde Gupse Özay, Merve Dizdar , Uraz Kaygılaroğlu ve Ferit Aktuğ 'un yer aldığı Eltilerin Savaşı, açılış hafta sonunda 586.946 seyirci tarafından izlendi ve gişenin zirvesine yerleşti. Vizyon öncesi hâlihazırda yüksek olan beklentilerin bile üzerine çıkan bir açılış performansı sergileyen film, Gupse Özay'ın filmografisinde en iyi açılış miktarına ulaşan yapım oldu. Bu unvanın bir önceki sahibi, 353.620 seyirciyle Görümce filmiydi.

Beş hafta boyunca gişe liderliğini sürdüren ve en çok izlenen animasyon yapım rekorunu eline geçiren Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe, altıncı hafta sonunda 144.234 seyirci tarafından izlendi ve listenin ikinci sırasına geriledi. Film şu ana kadar toplamda 3.275.260 seyirciye ulaştı ve rekorun çıtasını oldukça yükseğe çıkardı.

Beşinci hafta sonunu geride bırakan Baba Parası, 93.245 seyirciyle üçüncü basamakta kendine yer bulurken, haftanın bir diğer yeni filmi Aşk Tesadüfleri Sever 2, 79.631 seyirci tarafından izlenerek açılışını dördüncü sırada gerçekleştirdi. Hafta sonunda 73.983 seyirciye ulaşan Gamonya: Hayaller Ülkesi ise Box Office Türkiye'nin beşinci basamağında yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)